Kısa Film #06: Try For You

Haftanın kısa filmi köşemizde bu hafta, bitmiş bir ilişkinin birey üzerindeki etkilerini, müzik yolu ile dokunaklı bir şekilde yansıtan Try For You filmine yakından bakacağız.


256
127 shares, 256 points

Bu haftaki kısa filmimiz Nathan Presley’ın yönettiği Try For You. Hatırlama eylemi, bildiğiniz gibi anılar üzerine gerçekleşir. Yaşanılan bir an, hissedilen baskın duygular, korku, öfke ve sevgi gibi bir çok duygu, küçük bir kıvılcım ile tekrar canlanabilir. Sadece, gerekli olan şey, küçük bir kıvılcımdır. Beynimizin derinliklerinde yatan yıllar önceki anılar şıp diye canlanabilir. Tıpkı bu kısa film‘de olduğu gibi…

Anladığımız kadarıyla ilişkileri bitmiş olan bir çift sokakta karşılaşıyor. Diyaloglardan anladığım kadarıyla, hayatlarının nasıl gittiği üzerine birbirlerine bir takım sorular soran çift ayrılıyor, yollarına devam ediyorlar. Çiftin birbirlerinin sorduğu sorulara verdiği cevaplardan anladığım kadarıyla erkek resim ile uğraşırken, kadın ise müzik ile uğraşıyor.

Tamamen hatırlama eylemi üzerine kurulu olan bu filmde; erkeğin varlığı kadının zihninde devam ediyor. Çiftin sokakta ayrılmasından sonra film, erkeği sokakta bırakırken kadın üzerine yoğunlaşıyor. Erkeğin yanından ayrılan kadın, sokakta yürürken, metroya binerken eski anıları hatırlamaya başlıyor…

Try For You İzle

TRY FOR YOU – a short film from Nathan Presley on Vimeo.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

256
127 shares, 256 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
100
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
116
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
150
Beğendim !