Kısa Film #02: Tekerlemeler


257
128 shares, 257 points
Nursery Rhymes – Tekerlemeler
Tom Noakes, Lucy Gaffy ve Will Goodfellow tarafından 2016 yılında Avustralya’da kurulan Goono Studio kısa film dalında harikalar yaratmaya devam ediyor. Az önce adını saydığım üç yönetmen bir araya gelirde harika işler çıkmaz mı hiç ? Tekerlemeler (Nursery Rhymes) ‘ de o harika işlerden birisi.

Will Goodfellow tarafından yazılıp Tom Noakes tarafından yönetilen Nursery Rhymes bir çok ödülün sahibi olmayı başardı.  Sara West ve Toby Wallace‘ın yer aldığı yapım; 2018 Sidney Film Festivali Dendy Ödülleri’nde En İyi Yönetmen ve 2019 Flickerfest Uluslararası Film Festivali’nde En İyi Sinematografi ödüllerine sahip oldu.
Film uzun saçlı dövmeli vücuda sahip bir gencin yarıçıplak vaziyette titrercesine şarkı söylemeye çalışması ile başlıyor. Evet, karşımızda duran genç, tüm dünyaca bilinen çocuk şarkılarından birisi olan Old MacDonald‘ı söylemeye çalışıyor.  E,I,E,I,O ! Kamera yavaş yavaş hareket etmeye başlayınca gencin, muhtemelen az önce gerçekleşmiş olan ciddi bir kazanın başında durduğunu görüyoruz. Kamera hareket ettikçe, duygu yüklü dakikalar, başarılı bir şekilde izleyiciye aktarılıyor. Nursery Rhymes’ın teknik anlamda oldukça kıymetli bir yapım olmasının yanından duygusal açıdan da oldukça şaşırtıcı bir yoğunluk sunduğunu söyleyebiliriz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

257
128 shares, 257 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
66
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
83
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
116
Beğendim !