Who Am I ? – Ben Kimim ?

"Bu çocuklar windows gibi, açılmaları biraz zaman alıyor" repliği ile aklımda yer edinen bu hacker filmini sizler ile paylaşmasam olmazdı !


254
124 shares, 254 points

Siber güvenlik yada Hacking işleri ile ilgilenen birçok kişinin (çoğunlukla ergenlerin) izlemeyi sevdiğim film türü olan Hacker Filmleri arasında en popüler olan film hakkında yazacağım bugün. Bahsettiğim film Who Am I.

Filmin Konusu

Film, 25 yaşında asosyal bir bilgisayar dehası olan Benjamin’in başından geçenleri konu almaktadır. Bir hacker olan Benjamin; yalnızca yaşadığı ülke olan Almanya’nın değil, tüm dünyanın kendisini tanımasını istemektedir. Bunun uğruna Benjamin, tanınmış bir hacker olan MRX’in dikkatini çekebilmek için internet dünyasında siber suçlar işlemeye başlar. Çeşitli siber saldırılarda yer alan Benjamin daha sonra tanıştığı CLAY adlı hacker grubuna katılır. Gruba katılmasını sağlayan max, benjamin’e kelimenin tam anlamı ile bir hayat dersi verecektir.

Benjamin’in hayatı bu gruba katılmasından sonra tamamen değişecektir. Ülkede çeşitli kurumlara, bankalara saldırılarda bulunan grup; peşlerine Alman Gizli Servisini ve Europol’u takarlar. Bütün bu olaylar gerçekleşirken Benjamin aynı zamanda hoşlandığı kızı etkilemeye çalışmaktadır. Bütün bu olaylar Benjamin’in hayatını nasıl etkileceyek ? Bu sorunun güzel cevabı filmde gizli.

Who Am I Fragman

Hiç bir sistem güvenli değildir. (No system is safe!)


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

254
124 shares, 254 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
133
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
150
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
20
Beğendim !