Lost 3. Sezon Değerlendirme

Lost'un üçüncü sezonunda yaşananlar hakkında genel bir değerlendirme...


257
128 shares, 257 points

Günlerim #Lost izlemek ile geçiyor. İzlerken yormaması ile birlikte büyük bir #keyif veren bu dizi hakkında yazmak için sabırsızlanıyorum. Dizinin üçüncü sezonunda üzen kayıplar olsa da, dizi tüm heyecanı ile devam ediyor. Biliyorum, çok lak lak yaptım. Şimdi konuya geleyim.

Bu yazı birazcık spoiler içerebilir.

Dizinin bu sezonunda, -bir önceki sezonda Henry olarak tanıdığımız kişi olan- Benjamin Linus ile tanışıyoruz. Ada’da doğmuş olan Ben, hayatının tamamını Dharma Projesi‘ne adamış durumda. Sezonun ilk bölümünde, Ben’in düşen uçağı gördükten sonra Ethan ve Goodwin‘i uçak enkazına gönderirken görüyoruz. Ekibin lideri olan Ben, kazazedelerin arasına sızması ve onlardan biri gibi davranması için iki adamını gönderiyor. Omuriliğinde Tümör olan Ben, adaya düşen yolculardan birisinin (Jack) Omurilik Cerrahı olduğunu öğrenince kendisini ameliyat etmesi için ikna etmeye çalışıyor.

Sezon boyunca Benjamin ve ekibi hakkında çeşitli bilgiler ediniyoruz. Dış dünya ile bağlantısı olan Benjamin, bir denizaltı ile adaya araştırma ekibi ve doktorları getiriyor. Bu doktorlardan biriside Juliet adlı bir kadın doğum uzmanı. Ada’da kadınların doğum yapabilmesi için çeşitli araştırmalar ve deneyler yapılıyor. Fakat işin garip tarafı deniz altında yer alan bir istasyon, sinyal kesme özelliği taşıyor. Bu nedenle adaya düşen kazazedeler hiçbir şekilde dış dünya ile iletişim kuramıyor.

Benjamin’in eline düşen Sawyer, Kate ve Jack bir süre burada kaldıktan sonra özgürlüklerine kavuşuyorlar. Tabii ki bu esnada Jack, Ben’i ameliyat etmiş oluyor. Bunu eve gidebilmek için yapan Jack ne yazık ki amacına ulaşamıyor.

Sezonun Önemli Olayları


İlk sezondan beri “Fransız Kadın” olarak tanıdığımız Danielle Rousseau kızına kavuşuyor. Anladığım kadarıyla kızı Alex, aynı zamanda Benjamin’in de kızı. Danielle adaya geldiğinde zaten hamileyse, bu nasıl oluyor ?


Michael ve Walt bir önceki sezonda tekne ile denize açılmışlardı. Bu sezonda hiç görünmediler fakat fazla yakında tekrar adaya geleceklerini düşünüyorum. Çünkü Desmond bir önceki sezonda, gidecek ada’dan başka gidecek yer olmadığı için geri dönmüştü.


Mr Eko, Nikki ve Paulo öldü.


Sun artık hamile.


Adaya helikopter ile Naomi Dorrit adlı bir kadın düştü.


Charlie öldü. (Ölmeden önce “bot Penny’in değil” diye Desmond’u uyardı.)


Sezonun son bölümünde, bir gemiden helikopter ile havalanıp adaya gelen Naomi sayesinde ada’dan kurtulmayı hedefleyen ekip, Fransız kadın’ın yardımı ile 16 yıldır kendini tekrarlayan ses kaydını kapatıyorlar. Böylece Naomi’nin yanında getirdiği telsizi kullanarak gemideki kişiler ile iletişim kurmayı başarıyorlar. İletişim kurdukları kişiler kim ? İyi insanlar mı ? Ve gerçekten ekibi kurtarmak için adaya gelecekler mi ? Bunu bir sonraki sezonda göreceğiz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

257
128 shares, 257 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
50
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
66
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
101
Beğendim !