Atiye – Tanıtım

Netflix Türkiye'nin merakla beklenen ikinci Türkiye dizisi Atiye başlamadan bir gün önce son bir hatırlatma !


246
118 shares, 246 points
Atiye

Bildiğiniz üzere Netflix’in Türkiye yapımı ikinici dizisi Atiye yarın başlıyor. Global’de The Gift adı ile bilinen dizinin 8 bölümden oluşacak olan ilk sezonunu yarın izlemeden önce, genel bir tanıtım yazısı yazmayı uygun gördüm. Zaten dizinin çekimleri, fragmanları, oyuncu kadrosu ve konusu gibi bir çok haberi daha önce sizler ile paylaşmıştım. Atiye hakkında yazmış olduğum yazılara #şuradan ulaşabilirsiniz. O halde, hazırsanız başlıyoruz.

Atiye – Konusu

Şengül Boybaş’ın  “Dünyanın Uyanışı” adlı romanından esinlenilerek hazırlanan Atiye, genç ve güzel bir ressamın sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor. Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Bu gizem perdesi aralandıkça Atiye’nin karşısına çıkan olaylar ona geçmişle geleceği, gerçek ile ruhani arasındaki her şeyi sorgulatacaktır.

Atiye – Fragman


Atiye 1. sezon değerlendirme için #buraya bakınız.

Dizideki sembolün anlamı için #şuraya bakınız.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

246
118 shares, 246 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
50
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
67
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
101
Beğendim !