Tess Gerritsen Siliniş ve Rehine Kitapları Neden Aynı ?

Tess Gerritsen'in Rizzoli Isles roman serisinde yer alan Siliniş adlı romanın farklı bir yayınevi tarafından Rehine adı ile yayınlanmış olması üzerine kısa bir yazı.


287
158 shares, 287 points

Çin asıllı ABD’li yazar Tess Gerritsen, polisiye roman serisi olan Rizzoli Isles serisi ile tanınıyor. Rizzoli Isles kitap serisinde yer alan kitaplar hakkında daha önce #şurada bir yazı yazmıştım. Polisiye roman serisi hakkında detaylı bilgi için oradaki yazımı okuyabilirsiniz.

Tess okurlarının bildiği gibi Siliniş adlı kitap Rizzoli Isles serisinin beşinci kitabı. Serinin kitapları ülkemizde Martı Yayınları tarafından basılıyor. Fakat yazarın bazı kitapları Doğan Kitap tarafından da basılıyor.

Bu yazımızın konusu ise Tess Gerritsen‘in Rehine ve Siliniş kitapları üzerine. Az öncede belirttiğim gibi Siliniş, Rizzoli Isles serisinin beşinci kitabı ve Martı Yayınları tarafından basılmış vaziyette. Fakat aynı kitap serinin dışında tek başına bir kitapmış gibi Doğan Kitap tarafından Rehine adı ile basılmış. Zaten kitabın arka kapağında da “Bu roman daha önce Siliniş adıyla yayımlanmıştır” yazıyor.

Sonuç olarak iki kitapta içerik olarak aynıdır. Rizzoli Isles serisinin beşinci kitabı olan Siliniş, Doğan Kitap tarafından Rehine adı ile tekrar piyasaya sürülmüş.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

287
158 shares, 287 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
33
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
50
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
84
Beğendim !