Tess Gerritsen Siliniş – Rehine

Tess Gerritsen'in polisiye roman serisi olan Rizzoli Isles serisinin beşinci kitabına yakından bir bakış. Bu kitap Siliniş ve Rehine adları ile yayınlandı.


261
133 shares, 261 points

Tess Gerritsen’in Siliniş adlı kitabı ile Rehine adlı kitabının aynı olduğunu daha önce #şuradaki yazımda belirtmiştim. iki farklı isim ile iki farklı yayınevi tarafından yayınlanmış olan bu kitap aslında Rizzoli Isles serisinin beşinci kitabıdır. Yani kitabın asıl adı Siliniş, fakat daha sonra Rehine adı ile tekrar raflarda yerini aldı…

Tess Gerritsen’in polisiye roman serisi olan Rizzoli Isles serisi hakkında detaylı bilgi için #şuradaki yazıma bakabilirsiniz.

Kitabın Konusu

Adlı tıp uzmanı Maura Isles morgda yer alan ceset torbalarının birinden ses geldiğini fark eder. Ceset torbasını açan Maura, ceset’in gözlerini açması ile büyük bir şok yaşar. Kimliği belirsiz bu kadının hastaneye kaldırılması ile olaylar gelişmeye başlar. Bu kadın kimdir ?

Hastaneye kaldırılan gizemli kadın, güvenlik görevlisini öldürdükten sonra, güvenlik görevlisinin silahı ile hastanede doktor ve hastaları rehin alır. Rehinelerin arasında ise Boston Polis Teşkilatında Cinayet Masasında görev yapan Dedektif bayan Jane Rizzoli‘de vardır. Hamile olan Jane, doğum yapmak üzere geldiği hastanede çılgın bir kadın tarafından rehin alınmış durumdadır.

Fakat olayların öncesinde Mila ile tanışıyoruz. Mila’nın yanında Olena ve Joe adlı diğer kızların hikayelerini öğreniyoruz. Bu kızları pazarlayan kötü kadın Ana ve kötü adam Carleton Wynne karakterlerini tanıdıktan sonra, Olena’nın hastanedeki çılgın kadına nasıl dönüştüğünü öğreniyoruz.

Bütün bu karmaşalar yaşanırken, morgda gözünü açan kadın normal olarak basının ilgisini çekiyor. Gazeteci Peter Lokas olay ile yakından ilgilenirken, Jane’nin kocası FBI Ajanı Gabriel Dead karısının kurtarmak için büyük bir çaba sarf ediyor.

Bu karmaşık durumdan kurtulmayı başaran Rizzoli, kocası ile birlikte Ashburn katliamı’nı çözerek Mila’nın izini buluyor. Tabii ki bu macerada yeni doğmuş olan kızı Regina‘yı koruması gerekiyor.

Serinin beşinci kitabı olan bu kitapta Rizzoli’nin kızı Regina’nın dünyaya gelmesi ile Rizzoli’nin annesi Angela ve babası Frank ile tanışma fırsatı buluyoruz.

Kitap Hakkında Detaylar

Yazar: Tess Gerritsen

Kitap Adı: Siliniş

Yayınevi: Martı Yayınları

Çeviri: Selim Yeniçeri

Sayfa: 464


Yazar: Tess Gerritsen

Kitap Adı: Rehine

Yayınevi: Doğan Kitap

Çeviri: Selim Yeniçeri

Sayfa: 351


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

261
133 shares, 261 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
100
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
116
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
150
Beğendim !