“I Kiss You” Fenomenlerin Atası “İnternet Mahir”

"i kiss you", "öpüyorum sizleri" sözlerini kullanarak kalplerde yer edinmeyi başarmış, Türkiye'nin ilk internet fenomeni olan İnternet Mahir'in hikayesini sizler ile paylaşıyoruz.


279
150 shares, 279 points

Bildiğiniz, duyduğunuz tüm internet fenomenlerini unutun. Bugün sizleri İnternet Mahir ile tanıştıracağım. Tam adı Mahir Çağrı. 1999 yılında açmış olduğu ikissyou.org adlı kişisel web sitesi ile tüm dünyanın tanıdığı gerçek bir internet fenomeni oldu. Dönemine göre normal kabul edilebilecek bir tasarıma sahip olan kişisel web sitesinde, hafif kırık ingilizcesi ile yazdığı samimi cümleler, onu tüm dünya tarafından tanınan bir internet fenomeni haline getirdi.

Welcome to my home page. i kiss you !

Yarım ama samimi olan ingilizcesi ile İnternet Mahir, Türkiye’nin hatta belki’de dünyanın ilk bloglarından birini kurdu. “I kiss you” diyerek samimi mesajlar vermeye çalışan İnternet Mahir; “Türkiye’ye gelirseniz sizi beklerim, evimde ağırlarım” gibi samimi cümleler kurarken gündelik yaşamından kareler paylaşmayı’da ihmal etmedi. Kişisel web sitesine koyduğu, arkadaşları ile eğlenirken, masa tenisi oynarken çekilmiş fotoğrafları yüzbinlerce kişi tarafından görüntülendi.

Şimdilerde ikissyou.org web sitesinin tasarımı değişsede sitenin eski halini web archive’den sizler için buldum. İnternet Mahir’in web sitesini görüntülemek için #buraya ve #şuraya bakabilirsiniz. İnternet Mahir’in şuan kullandığı internet sitesinin ikissyou.co olduğu söyleniyor.

Ünü Amerika’ya ve tüm dünyaya uzanan İnternet Mahir’in hikayesini aşağıdan izleyebilirsiniz.

My Name İs Mahir. I Kiss You !


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

279
150 shares, 279 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
150
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
166
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
36
Beğendim !