Banksy’nin Yeni Yıl Mesajı

10 yılı aşkın süredir başta İngiltere olmak üzere bir çok ülkede yapmış olduğu duvar resimleri ile tanınan sanatçı Banksy'nin ses getiren yeni çalışması sizlerle !


257
128 shares, 257 points

Yaptığı çarpıcı duvar resimleri ile ünlenen sanatçı Banksy geçtiğimiz günlerde instagram hesabında paylaştığı bir video’da işlediği konu ile dikkatleri yeniden üzerine çekti. Gerçek kimliği bilinmeyen graffiti sanatçısı, yapmış olduğu çalışmalarda kullandığı Banksy imzası ile tanınıyor. 10 yılı aşkın süredir, başta İngiltere olmak üzere çeşitli ülkelerde yaptığı duvar resimleri ile tanınıyor.

Başarılı sanatçı her zaman olduğu gibi yine yapmış olduğu çalışmada toplumsal bir konuyu ele aldı. Şu sıralar İngiltere’nin gündemi genel seçimler ile meşgulken, seçime hazırlanan partilerin toplumsal sorunları görmezden geldiği iddiaları sıkça gündeme geliyor. Ülkenin genel sorunlarının başında ise ülkedeki evsizlerin barınma sorunu geliyor. Graffiti sanatçısı Banksy ise yapmış olduğu çalışmada bu soruna değiniyor.

2019 yılını geride bırakmaya hazırlandığımız şu günlerde Christmas hazırlıkları sona gelirken, Banksy İngiltere’nin önemli sorunlarından birisi olan evsizlerin barınma ihtiyacına dikkat çekiyor.

İnstagram hesabında yayınladığı kısa videoda, evsiz bir adamın bankta uyumaya hazırlanışını bizlere gösteriyor. Video sonunda yeni yıl temasıyla duvarda ren geyiklerinden oluşan graffiti çalışmasıyla, adamın yattığı bankın geyikler tarafından çekildiği izlenimini veriyor.

Banksy yapmış olduğu instagram gönderisinde şu sözlere yer verdi; “Tanrı Birmingham’ı kutsasın. 20 dakika içerisinde Ryan’ı bankta uzanırken filme aldık ve ona sıcak bir kahve, iki çikolata barı ve bir çakmak verdik. Ama o hiçbir şey istememişti.”

Sanatçı yapmış olduğu çalışmada, herkes tarafından görmezden gelinen bu soruna ışık tutarak, tüm ınsanlığı evsizlere karşı yardıma çağırıyor.

Sanatçının instagram paylaşımı aşağıda.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

257
128 shares, 257 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
66
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
83
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
116
Beğendim !