The 100 7. Sezon Değerlendirme (Final)


268

İlk 5 sezonunu ayrı bir sevdiğim The 100 dizisi, 7. sezonu ile ekranlara veda #etti. Çeşitli sebeplerden dolayı dizinin son sezonunu geç izlemiş olsam da bu yazıyı yine de yazmak zorundayım.

Dizi hakkında daha fazla içerik için #buraya bakınız.

Sanctum, Skyring ve Bardo adlı gezegenlerde geçen bu sezonda yaşanan önemli olaylara kısaca değinelim… Diyoza‘nın doğum yapması ile Hope aramıza katıldı. Sanctum’un lideri Russell, Abby’i öldürdükten bir süre sonra bedeni, Sheidheda tarafında ele geçirildi. (Son olarak bu beden Malachi kom Sangedakru oldu) Tüm primeları öldüren Sheidheda, ekibin başına bela olurken, ekibin bir kısmı Bardo adlı gezegene ışınlandı.

Cadogan’ın liderliğini yaptığı Bardo gezegeni sezon boyunca sıklıkla gördüğümüz bir yer oldu. Yukarıda görselde Cadogan ile birlikte, gezegenler arasında ışınlanmayı sağlayan taşı görüyorsunuz.

Bellamy Öldü mü?

Sezonun en üzücü anlarından birisi Bellamy’nin ölümü oldu. Üstelik Bellamy, Clarke tarafından öldürüldü. Her ne kadar bu sezonda Bellamy’nin ölümü çok konuşulmuş olsa da; Diyoza, Emori, Abby, Gabrial, Madi, gibi önemli karakterlerde öldü.

Lexa’yı gördüğümüz son bölüm bize, insan ırkının yaşamayı hak edip etmediğini sorgulattı. Sürekli savaş halinde olan insan ırkı yaşamayı hak ediyor muydu? Yaşamayı hak ettiğini ispatlayan ekip dünyada (sanırım!) yaşamaya devam edecekler…


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

268
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

8 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Clarke ve bellamy aslinda sevgili yapacaklar 7.sezon ama bellamy ile yonetmen tartışınca bellamy öldürdüler neredeyse hiçbir bölümde bellamy yoktu. Burada yönetim kavgali olduğu için öldürdü yoksa öldürmek zorunda değildi arkada bırakabilirdi bellamy ama yonetmen sagolsun 🙁

  1. sonu daha güzel olabilirdi. Ayrıca kitap daha uzun. Eğer tv ye geçmeseydi bence devam ederdi. ilk beş sezon sadece ilk kitap.

    1. Merhaba Ahsen, evet bence de dizinin finali tatmin etmedi. Çok daha güzel ve anlamlı bir son beklerdim. Yarıda kesilip acele şekilde bitti gibi. Keşke kitaba göre devam etseydi…