Testere 5 (Saw V) | 2008


253
124 shares, 253 points

Karmaşık sahneler ile dolu bir bölüm daha. Testere serisine kaldığım yerden devam ediyorum. Bu bölümde biraz aydınlandım diyebilirim. Daha öncede belirttiğim gibi film serisi, polisiye tadında ilerliyor. Yani her bölümün kendine has kurbanları var fakat pek bir önemleri yok. Ölüp gidiyorlar. Sıradan kurbanlar ölürken dedektiflerin konuyu çözmeye çalışmaları filmi katlanır kılıyor.

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan konuya geçelim…

Testere 5 Konusu

Bu bölüm tamamen Dedektif Huffman üzerine desem yanlış olmaz sanırım. Bu bölümde karşımıza çıkan ilk kurban Seth. Fakat bu kurban Testere tarafından değil, Dedektif Huffman tarafından seçilmiş. Seth, Dedektif Huffman’ın kız kardeşinin eski sevgilisi. Seth, Dedektif Huffman’ın kız kardeşini öldürmüş. 25 yıl yatması gerekirken teknik bir detaydan faydalanıp 5 yıl yatıp çıkmış. Bu durumu kabullenemeyen Dedektif Huffman, Seth’e bunun bedelini ödetiyor fakat bu cinayet’i Testerenin cinayeti gibi gösteriyor.

Kendi yapmadığı bir olayda adı geçen Testere bu duruma kızıyor ve Dedektif Huffman’a ulaşıyor. Testere tarafından yakalanıp şantaj’a uğrayan Huffman testere’ye çalışmaya başlıyor.

Bütün bu olaylar aslında bir önceki bölümün devamı değil, aynı zamanda geçiyor. Hatta bir önceki bölümde yer alan kurbanların yakalanmasında Huffman, testere’ye yardım etmiş.

Huffman’ın yapmış olduğu bu kötü plan Dedektif Peter tarafından aydınlatılıyor, bizde Peter sayesinde gerçekleri öğreniyoruz.

Bütün bunlar yaşanırken tabii ki, bölümün kendine has kurbanlarıda yaşam mücadelesi veriyor. 5 kişilik kurban ekibini atlamadan olmaz tabii ki ! Ama bence onların bir önemi yok.

Bölümün sonunda Dedektif Peter ne yazık ki ölüyor. Son olarak testerenin eski karısı Jill’i bu bölümde görmekte oldukça ilginçti doğrusu.

Testere 5 Fragman

Serinin diğer bölümleri için #şuraya bakınız.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

253
124 shares, 253 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
33
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
50
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
83
Beğendim !