Testere 3D (Testere 7) | 2010


258
129 shares, 258 points

Testere serisinin yedinci bölümü olan Testere 7‘yi az önce izledim. Serinin yedinci bölümü olduğu için bu bölüme testere 7 adı verilmiş olsa da aslında filmin adı Testere 3D. Film oldukça karışık bir şekilde son buldu. Sanki hiç bitmeyecek gibi, testere’nin eski kurbanları bir şekilde bu oyunu ısrarla devam ettiriyorlar. Şimdi tüm bu kargaşaya yakından bakalım.

Testere 3D (7) Konusu

Serinin bu bölümünde de tabii ki çok kişi öldü. Olayın seyrini değiştirmeyen yan karakterler ve yan kurbanlar olsa da bu bölümün iki ana konusu var diyebilirim. Birincisi, eski bölümlerden de tanıdığımız Hoffman’ın hayatta kalma oyunu. Ve diğeri ise bu bölümün ana karakteri olan Bobby… İlk önce bu bölümün ana karakteri Bobby‘den başlayalım.

Bobby, testerenin kurbanlarından birisi olmamasına rağmen, sanki testerenin oyununda kurtulmuş gibi, “testere’den nasıl kurtuldum, benim hayatta kalmak hikayem” adlı bir kitap yazmış. Ve bu kitap sayesinde para ve şöhrete kavuşmuş. Hatta bu kitap için imza günleri bile düzenlemiş. Ve tabii ki bu imza gününe, adamımız John’da geliyor. John, Bobby‘i uyarsa da Bobby anlamıyor. Bobby yazmış olduğu bu sahte kurtulma hikayesi yüzünden gerçekten bir hayatta kalma sınavına giriyor. Malesef sonunda Bobby’nin karısı Joyce ve Bobby’nin birçok arkadaşı ölüyor.

Hoffman konusuna gelecek olursak; testere’nin eski karısı Jill FBI‘a gidip testerenin işlerini devam ettiren kişinin Dedektif Hoffman olduğunu itiraf ediyor. Ve bunun karşılığında koruma ve dokunulmazlık talep ediyor. Jill’in talebini kabul eden Gibson, ekibi ile birlikte Hoffman’ı yakalamya çalışıyor fakat ekibi ile birlikte Gibson ölüyor. Sonunda Hoffman Jill’i yakalayıp öldürüyor.

Jill’in ölümünden sonra bir flashback ile Dr. Gordon’ı görüyoruz. Serinin ilk bölümünden tanıdığımız Dr. Gordon hayatta kalmayı başarmış ve John’a yardım etmiş. Bir önceki bölümlerde yer alan kurbanların yakalanmasında ve Jeff’in karısı Amanda’nın ameliyat için getirilmesinde John’a yardım etmiş. Şimdi ise John’un karısını öldüren Hoffman’ı, ilk bölümden bildiğimiz o meşhur banyoya götürüp ayağından kelepçeledi.

Testere 3D Fragman

Serinin diğer bölümleri için #şuraya bakınız.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

258
129 shares, 258 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
50
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
66
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
100
Beğendim !