Lost 4. Sezon Değerlendirme


258
128 shares, 258 points

Lost’un dördüncü sezonunu nihayet bitirdim. Yavaş yavaş sona yaklaşıyor olmak biraz üzüyor olsa da bu maceranın nasıl sonlanacağını merak ediyorum. İnternet, Lost’un sonunu beğenmeyen izleyiciler ile dolu. Çok merak ediyorum sonu nasıl bitti acaba ? Her neyse, lafı çok uzatmadan Lost 4. sezon değerlendirmesi yapmaya başlayalım.

Dizinin flashback tekniği ile karakterlerin yaşamlarına ışık tuttuğunu daha önceki yazılarımda belirtmiştim. Fakat daha önceki bölümlerde flashback’ler normal olarak geçmişten söz ediyordu. Fakat bu sezonda daha çok gelecekten kareler gösterildi. Gelecekten görüntülerin yer aldığı “flashback”lerde adadan kurtulan karakterleri gördük. Bu görüntülere göre, adadan kurtulan karakterler; Hurley, Jack, Kate, Sun, Michael, Walt, Sayid, Aaron. ve bazı sahnelerde de Benjamin.

Oceanic havayollarının 815 sefer sayılı yolcu uçağın enkazından kurtulan kişiler oceanic altılısı olarak kamera karşısına çıkıyor. Güya sadece bu altı isim kurtuldu (Hurley, Jack, Kate, Sun, Sayid, Aaron)

Fakat Benjamin, Walt, Michael kendi çabaları ile kurtuldu.

Gelecekten görüntülerin yer aldığı sahnelerde Jack ve Kate’in evlendiğini görüyoruz. Aynı zamanda Claire’in çocuğu Aaron, Jack ve Kate tarafından büyütülüyor. Hurley ise kafayı yemiş vaziyette.


Şimdi ise adada neler oldu ona bir bakalım…

Helikopter ile adaya bir ekip gelir. Gelen ekip Benjamin’in peşindedir. Ada’ya gelen kişiler Charles Widmore adına çalışıyorlar. Görevleri ise Benjamin’i bulmak. Böylelikle Widmore’ın adamları adaya gelmiş olurlar. İlk başlarda kazazedeleri kurtarmak için geldiklerini söylerler fakat gerçek kısa süre sonra ortaya çıkar. Adaya gelen yeni kişiler kısaca şunlar; Daniel Fraday, Miles Straume, Naomi (kısa sürede öldü) ve Pilot Frank. Ayrıca bir grupta asker var. Askerlerin başındaki kişi Keamy.

Helikopter ile gelen kişiler ada yakınlarında yer alan bir gemide konaklıyorlar. Helikopter sürekli gemiden kalkıp duruyor. Olayın garip tarafı geminin bozulmuş olması. Gemiyi bozan kişi ise tanıdık bir isim; Michael.

Michael, oğlu Walt ile adadan kurtulmuştu. Fakat Benjamin dışarıdaki adamları vasıtası ile Micheal’a ulaştı ve gemiye binmesini sağladı. Michael gemiye bindi ve geminin motorunun bozdu. Bütün bunları yapmasının sebebi, Widmore’un adayı bulmasını engellemek. Çünkü Widmore amacına ulaşırsa adadaki herkes ölecek.

Jack, Kate, Sayid ve diğerleri adadan kurtulmak için yol ararken John adadan gitmek istemez ve Benjamin ile takılmaya başlar. Bir süre sonra John, Ben sayesinde 6 numaralı Orkide istasyonunu keşfeder.

John, Ben ile adayı keşfetmeye devam ederken Jack ve diğerleri adadan kurtulmak için çabalar. Fakat bu sırada gemide ve helikopterde işler yolunda gitmez ve ilk olarak gemi patlar, daha sonra helikopter yakıtı bittiği için denize çakılır. Bu esnada Benjamin inanılmaz bir şekilde adanın yerini değiştirdiği için ekip bir kurtarma botu ile denizin ortasında kalır. Kısa süre sonra Desmond’ın sevgilisi Penny bir gemi ile gelir ve Desmond Penny’e kavuşur.

  • Geminin patladığı sırada Michael ve Jin gemideydi. Büyük bir ihtimalle öldü.
  • Claire’nin aklı başında değil. Jacop ile adada kalıyor. Hayalinde babasını gördü. Oğlu Aaron’ı bıraktı.

Sezonun son sahnesinde ise ekibi yeni bir adaya ayak basarken görüyoruz. Acaba medeniyete ulaştılar mı ?

Lost hakkında daha fazla içerik için #şuraya bakınız.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

258
128 shares, 258 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
33
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
50
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
83
Beğendim !