Black Mirror 1. Sezon 2. Bölüm | Fifteen Million Merits

Teknolojinin hayatımıza etkilerini harika şekilde bizlere sunan Black Mirror'ın 1. Sezon 2. Bölümü hakkında genel bir değerlendirme...


286
157 shares, 286 points

Black Mirror’ın harika bölümlerininde birisi daha. Dizinin sıradışı bölümlerinden olan Fifteen Million Merits hakkında genel bir değerlendirme yapacağım.

Bu bölümdeki ana karakterimiz Bing Manson. Bölümün tamamı neredeyse sahte bir dünyada geçiyor. Sahte olduğu belirten kişide zaten Bing Manson. İnsanların bisiklet üzerinde pedallayıp para puan biriktirdikleri bir dünya. Ve bu para puan’a göre yaşıyorlar. Ve döngü bu şekilde devam ediyor.

Bu döngü içinde devam etmek istemeyenler ise 12.000.000 para puan karşılığında bir yetenek yarışmasına katılabiliyorlar. Bu yarışmayı kazananlara sanırım özgürlüklerini veriyorlar. Ana karakterimize dönecek olursak; Bing bu döngüyü yaşayan bir insan. Fakat Bing Manson’un hayatı, yeni tanıştığı kadın Abi Carner ile değişecektir. Büyük bir fedakarlık yapacak olan Bing Manson, karşılığında ne alacak dersiniz ?


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

286
157 shares, 286 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
100
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
116
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
150
Beğendim !