Testere 4 (Saw IV) | 2007

Testere serinin dördücü bölümü üzerine genel bir değerlendirme !


254
125 shares, 254 points

Testere serisinin dördüncü filmi olan Testere 4’ü nihayet izledim ve bitirdim. Aldığım kısa notlara göre, neler yaşandı bir bakalım…

Serinin bu bölümü bir önceki bölüm olan Testere 3 ile aynı zamanda geçiyor diyebiliriz. Hikaye eş zamanlı olarak devam ediyor. Ayrıca film korku değilde Polisiye gibi ilerliyor. Filmin ana konusuna geçmeden önce küçük detaylardan söz etmek istiyorum.

Önceki bölümlerde ölmüş olan Testere (John), ölmeden önce son oyununu devreye sokmuş. Filmin ilk sahnelerinde John’ı ölmüş vaziyette otopsi yapılırken görüyoruz. Otopsi sırasında John’ın midesinden bir kaset çıkar. John ölmeden önce küçük kaseti yutmuş. Kasette yer alan kayıtta, oyunun henüz yeni başladığı ve devam edeceği John tarafından söyleniyor.

Bu bölümde asıl konuda bağımsız olarak birçok kurban görünüyor. Örneğin, karşımıza çıkan ilk kurbanlar birbirlerine zincir ile bağlı iki adamdı. Birisinin gözleri diğerinin ise dudakları dikiliydi. Bu lüzumsuz ayrıntı haricinde ise Polisler bir önceki bölümden tanıdığımız kadın polis olan Kerry’nin cesetini buldular. Ayrıca bir önceki bölümden tanıdığımız Jeff garip bir şekilde ortaya çıkıyor ve ölüyor. Bir önceki bölüm ile eş zamanlı ilerlediğini buradan anlıyoruz. Yapmış olduğum çıkarımlara göre Amanda’nın yarım bıraktığı işi Hoffman sürdürüyor olabilir. Benim şüphelerim bu yönde !

Bu ayrıntıları not aldıktan sonra bölümün ana konusundan söz edebiliriz.

Testere 4 Konusu

Bölümün ana konusu tamamen Teğmen Rigg üzerine. Rigg’in görevi, önceki bölümlerden tanıdığımız Dedektif Eric Matthews ve Mark Hoffman’ı kurtarmaktır. Tabii bu süreçte bir çok kurban ile yüzleşecek ve onların ölümlerine şahit olacaktır.

Fakat Rigg’in sadece 90 dakikası vardır. Bu süre bitmeden Eric ve Hoffman’a ulaşması gerekirken, karşısına çıkan diğer kurbanların ölüm kalım mücadeleleri Rigg’i yavaşlatmamalıdır.

Eric öldü.

Galiba Rigg’de öldü.

Testere 4 Fragman

Serinin diğer filmleri için #şuraya bakabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

254
125 shares, 254 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
83
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
100
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
133
Beğendim !