BluTv Ve Netflix Fiyatlarına Zam Geldi ! Ne Yapacağım?


286
157 shares, 286 points
BluTv – Netflix
Geçtiğimiz günlerde BluTv’nin abonelik ücretinin arttığını fark ettim ve BluTv’ye bir tweet #attım. BluTv’de tweet’ime şöyle cevap verdi.
Daha iyi bir teknik alt yapıyla, en sevdiğiniz yapımları özgürce sunabilmek ve hepsinden öte ilk günden bugüne daima birlikte hissetmek bizim için paha biçilemez! Bilgilerinize sunar, ilginize çok teşekkür ederiz. ☺

— BluTV (@BluTVofficial) 12 Ocak 2019

“Size daha iyi hizmet verebilmek için…” falan filan işte… Ben BluTv’nin aylık 6 ₺ olduğu günleri hatırlıyorum. Fakat bu güne dek 14.90 ₺ bir fiyat ödeyerek kullanıyordum. Fakat artık 19.90 ₺ ödeyecek mişiz !
Noluyor kardeşim ? önce 6 ₺ sonra 14.90 ₺ şimdide 19.90 ₺ ? R E Z A L E T ! ! !
BluTv’nin zamlanacağını öğrenince sadece sinirlendim. Bu haberi görünce “neyse, hiç değilse Netflix fiyatları aynı” diye düşündüm. Fakat o da ne ! Bir iki gün geçmedi Netflix’de abonelik fiyatlarına zam yaptığını açıkladı.
İşte Netflix’in zam haberleri;
Bu haberlere göre Netflix abonelik ücretlerine Amerika’da %18 oranında zam yapılmış. Biz bu zamdan 3 ay sonra etkilenecek mişiz. Daha doğrusu; halihazırda Netflix hesabı olan bizler şimdilik eski mevcut fiyattan kullanabileceğiz, fakat yeni Netflix hesabı açacak olanlar zamlı yeni fiyatlardan abonelik alabileceklermiş. R E Z A L E T ! ! !
Noluyoruz kardeşim ? Peşpeşe zam yapıyorsunuz ? Birbirinizle anlaştınız mı yoksa ? Planlı bir zammı bu yapılanlar ?

Neden Bu Kadar Sinirliyim ???

Netflix’e biraz sinirliyim, neden mi ? Ben ücret ödeyerek yapımları izliyorum. Fakat bir başkası ücret ödemeden, emeğe saygı duymadan korsan film sitelerinde aynı filmi aynı kalitede izleyebiliyor. Üstelik dizi film Netflix’de yayınlandıktan bir gün sonra ! Ben Netflix’e para ödüyorsam ayrıcalık isterim ! Madem benim para ile aldığım bir hizmeti bir başkası hiç para ödemeden alıyor, o halde neden ben para ödeyeyim ?
Buradan “Netflix’de ki dostlarımız” ‘a sesleniyorum ! Korsan film sitelerinde dizi ve filmlerin yayınlanmasına neden göz yumuyorsunuz ? İlla bizde korsan mı izleyelim ? İnanın bunu ciddi ciddi düşünüyorum !

Peki PuhuTv ?

#Şahsiyet gibi harika bir yapımı oraya çıkaran PuhuTv ücretsiz olarak yayın yapıyor. İnsan bu haberlerde sonra “Acaba 😰” demeden edemiyor !


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

286
157 shares, 286 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
101
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
116
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
150
Beğendim !