Mürit (The Lodge)


247
118 shares, 247 points

Son zamanlarda izlediğim filmler arasında en çok beğendim film sanırım bu oldu. Bu filme imdb’de on üzerinden dokuz puan verdim. Farklı bir gerilimi olan Mürit adlı bu filmi mutlaka izlemelisiniz. Film, küçük kız Mia için kötü başlasa da sonlara doğru gerilim tırmanıyor. Ben bu filmi izlerken küçük kız Mia için çok ama çok üzüldüm. Şimdi filmin konusuna bir bakalım. Daha sonra Mia hakkında söyleyeceklerim var…

Mürit (The Lodge) imdb: https://www.imdb.com/title/tt7347846/

Mürit (The Lodge) Film Konusu

Başarılı bir araştırmacı yazar olan Richard’ın evliliği sona ermek üzeredir. Eşi Laura’dan ayrı yaşayan Richard, Grace adlı başka bir kadın ile evlenmeyi düşünüyor. Laura, çocukları Mia ve Aiden ile Richard’ı ziyarete geldiğinde Richard, bu işin daha fazla uzamamasını, bir an önce boşanmak istediğini söylüyor. Kocasından gördüğü bu kararlı tutumla yıkılan Laura eve dönüp intihar ediyor.

Laura’nın intihar etmiş olması, küçük kızı Mia’yı çok etkiliyor. Cenaze töreninde çok fazla ağlayan Mia, eve dönünce de “annem cennete gidemeyecek” diye çok ağlıyor. İşte bu beni çok üzdü 🙁

Laura’nın ölümünde 6 ay sonra Richard, Grace ile çocuklar kaynaşsın diye Şükran Günü tatilinde bir dağ evine gidiyorlar. Evde duvarda asılı olan Meryem Ana tablosu ve haç işareti her zaman Grace’i rahatsız ediyor. Grace’in karanlık geçmişi, zamanla Grace’i bambaşka bir insana dönüştürüyor.

Richard iş için iki günlüğüne dağ evinden ayrılınca Grace çocuklar ile başbaşa kalıyor. Bu süreçte evde garip şeyler olmaya başlıyor.

Richard’ın son yazdığı bir kitap, hristiyan bir tarikatı konu alıyor. Topluca intihar eden tarikattan geriye bir tek tarikat liderinin kızı Grace kalmış. Çocuklar babalarının bilgisayarını karıştırıp bu bilgiye ulaşarak, Grace ile ilgili aklımızda ki bazı soruların yanıtını vermiş oluyorlar.

Grace’in köpeği donarak ölünce küçük kız Mia, kapıyı açık bıraktığı için “bu benim hatam, özür dilerim” diye ağlamaya başladı. Mia beni bu şekilde ağlayarak üzmeye devam etti !

Filmin ilerleyen bölümlerinde Richard ölünce Mia yine ağlamaya başladı. “Bu kızın da derdi hiç bitmiyor, ne talihsiz çocuk” diye çok üzüldüm.

Mürit (The Lodge) Trailer

Son Sözler

Filmi izlerken beni en çok üzen şey küçük Mia’nın duygusallığı oldu. Herşeyden etkilenen Mia’nın küçücük yüreği bu kadar şeyi nasıl kaldırdı, anlamış değilim.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

247
118 shares, 247 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
100
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
116
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
150
Beğendim !