Küp 3 (Küp Sıfır) | Cube 3 (Cube Zero) 2004


276
147 shares, 276 points

Küp serisinin üçüncü filmi olan Küp Sıfır (Cube Zero) tıpkı serinin ilk filmi gibi güzel ve bol tuzaklıydı. Serinin birinci filmi ve üçüncü filmi güzeldi fakat ikinci filmi bence güzel değildi. Serinin bu bölümünde insanların küp’e kim tarafından neden getirildiği gibi bazı soruların cevabını alıyoruz. Lafı daha fazla uzatmadan şimdi konuya dönelim…

Küp Sıfır (Cube Zero) imdb: https://www.imdb.com/title/tt0377713/

Küp Sıfır (Cube Zero) Konusu

Filmde küp’te yer alan kişiler haricinde onları izleyen iki kişi görüyoruz. Dodd ve Eric Wynn. Ordu mensubu olan Dodd ve Eric, küp sistemini dışarından kontrol ve takip ediyorlar. Komuta sisteminin en alt kısmında yer alan Dodd ve Eric “yukarıdan” gelen emirleri uyguluyorlar.

Dodd ve Eric, küp’e giren insanlardan veriler toplayıp beyin faatliyetlerini ölçüyor, biyolojik ve kimyasal testler yapıyor. Bütün bunları ordu adına yapan teknisyenler yukarıdan gelen emirleri asla sorgulamıyor.

Serinin diğer filmlerinde olduğu gibi küp’te gözünü açan bir grup insan buraya nasıl geldiğini bilmiyorlar ve tuzak dolu bu karmaşık küp’ten çıkış yolu arıyorlar. Bu filmde yer alan kurbanlar: Haskell, Meyerhold, Rains, Bartok, jellico.

Filmin bu bölümünde öğrendiğim ayrıtıya göre, seri boyunca küp’te yer alan kişiler aslında ölüm cezasına çarptırılmış mahkumlar. Ve bu testler için gönüllü olarak Küp’e giriyorlar fakat küp’te uyandıklarında hiçbirşey hatırlamıyorlar.

Filmin sonunda Eric, serinin ilk filminde kurtulmuş olan zihinsel engelli Kazan gibi hareketler sergileyerek akılları karıştırıyor.

Filmdeki Tuzaklar

Küp Sıfır (Cube Zero) Filminde yer alan tuzalar şu şekilde;

  • Alev makinası
  • Sıvı azot püskürtücü
  • Baz sağanağı

Küp Sıfır (Cube Zero) Fragman


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

276
147 shares, 276 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
83
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
100
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
133
Beğendim !