The Rain 3. Sezon Değerlendirme (Final)


267

İlk sezonun hatrına izlemeye devam ettiğim dizilerden birisi The Rain. Üçüncü sezon ile final yapacağı #haberi geldikten sonra merakla dizinin son sezonunu bekledim. 6 bölümden oluşan kısa final sezonu üzerine notlarımdan bahsedeyim. İşte The Rain final sezonunda yaşananlar…

The Rain hakkında daha fazla içerik için #şuraya bakınız.

The Rain 3. Sezon (Final Sezonu) Değerlendirme

Dizinin final sezonu genel olarak Apollon’da geçti. İki sezon boyunca Apollon’dan kaçan Rasmus birden bire Apollon’un başındaki kişi olan Sten’i öldürüyor ve Apollon’u yönetiyor. Daha doğrusu Apollon ile birlikte tüm insanlara kendi vücudunda yer alan virüsü vermeyi hedefliyor. Rasmus bu şekilde insanları ölümden kurtarabileceğine inanıyor.

Simone, Rasmus’u Apollon’un elinden kurtarmak için Apollon’a gelince Rasmus’u kurtaramayıp bir köprüden atlayarak kaçmak zorunda kalıyor. Bu sayede Daniel ve ailesi ile tanışıyoruz. Simone’u kurtaran Daniel ailesi ile birlikte ormanın derinliklerinde gözden uzak bir yerde karavan ile kamp kurmuş vaziyette yaşıyorlar. Ellerinde ise virüsü yok eden bir çiçek özü bulunuyor.

Simone bu çiçek özü ile Rasmus’u öldürüp onu durdurmak isterken, Rasmus ise Simone kendisine engel olmasın diye onu öldürmek istiyor. Yani iki kardeş birbirini öldürmek istiyor.

Finalde Rasmus ve Sarah’ın ölmesi beklediğim birşeydi fakat Martin’in ölmesi beklemediğim birşeydi. Böylece bir macera daha sona erdi. Hoşçakal Simone!


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

267
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir