Alef 5. Bölüm Değerlendirme


259
130 shares, 259 points

Sanırım dizinin en kısa bölümü buydu. Yalnızca 36 dakika uzunluğunda olan bu bölümde intro ve özeti çıkarırsak geriye 30 dakika kalıyor. Ve bu kısa süre izlerken yormadığı için gayet güzeldi. Bölümüm henüz ilk dakikalarında Settar’ın köprü altında otururken, ölmüş olan oğlunu görmesine tanık oluyoruz. Zaten bir önceki bölümün son sahnesinde dergaha giden Settar, bu bölümde de karısı Semiha ile sorunlar yaşıyor. Yani Settar iyi değil. Bu bölümde arkadaşları ile ava giden Settar kafayı toplamaya çalışıyor gibi…

Bu bölümde, hastanede yoğun bakımda olan mültecinin ölüm haberi geliyor. Bunu üzerine emniyete motor ile kelle getiren adamın peşine düşen ekip, motorun Epsilon adlı iflas etmiş bir firmaya ait olduğunu öğreniyor. Motorun sahibi Batım’ı bulan ekip Batım’ın olaylar ile hiçbir bağlantısı olmadığını öğreniyor.

Fakat bu sefer de Fatih’te kundaklanmış olan bir bina dikkatleri üzerine çekiyor. Çünkü bu bina geçmiş yüzyılda bir mevlevi tekkesiymiş…

Yaşar hanım ile yakınlaşan Kemal, bütün bu olaylar arasında bir bağlantı bulmaya çalışırken, Settar’ın umursamaz ve kendine has tavırları Kemal’i sinirlendiriyor. Ve ikili kavga ediyor.

İşler içinden çıkılmaz bir hal almaya başlarken ben; Gökkuşağı romanı, Yaşar hanım’ın babası, öldürülen kurbanlar ve bu mevlevi tekkesinin ortak yanını görmekte zorlanıyorum. Neler oluyor anlamak zor. Bakalım ilerleyen bölümlerde bu düğüm nasıl çözülecek?

Alef hakkında daha fazla içerik için #şuraya bakınız.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

259
130 shares, 259 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
66
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
83
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
116
Beğendim !