Alef 7. Bölüm Değerlendirme


259
130 shares, 259 points

Bölüm 1656 yılında mevlevileri gördüğümüz bir sahne ile başladı. Cinayetlerde kullanıldığını düşündüğüm bıçak burada da bir can aldı… Günümüze döndüğümüzde ise; Settar’ı hastanede bulduk. Bir önceki bölümde gördüğümüz, siyahlara bürünmüş olan kişi tarafından hastanelik edildiğini düşünsem’de, Settar’ın kendi kendine yere düştüğü’de bir gerçek. Her neyse, Kemal, Settar’ı ziyarete geldi fakat Settar tam olarak ne aradığını Kemal’e anlatmadı. Kemal, ses kaydında arkada duyulan “çarpacak” kelimesinden yola çıkarak, bu ses kaydının Anadolu feneri yakınlarında kaydedildiğini düşünüyor. Çünkü kişi ses kaydı alıp konuşurken arkada “çarpacak” kelimesi duyuluyor.

Bölümün en önemli olayı tabii ki, Yaşar hanım’ın babası Rahmi Görener ve Kahyasının öldürülmesi. Kahya çivi tabancası ile alnından vurulmuş vaziyette bulunurken, Rahmi Görener ise gözleri oyulmuş vaziyette bulunuyor. Bu olaydan sonra Yaşar Kemal’e bir gerçeği söylüyor; Yaşar hanımın babası Rahmi Görener, Faik Ahlat Karaca ile sadece arkadaş değiller, aynı zamanda ikiside tarikat lideri. Üstelik yanan zaviyeyi Abdullah Ceren’e Devri Alem ilim ve irfan cemiyeti satmış. Satış işlemi sırasında yönetim kurulu başkanıda ise Rahmi Görener…

Alef hakkında daha fazla içerik için #şuraya bakınız.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

259
130 shares, 259 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
66
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
83
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
116
Beğendim !