Alef 6. Bölüm Değerlendirme


259
130 shares, 259 points

Dizinin en durgun, en sakin bölümlerinden birisi buydu sanırım. Bölüm, siyahlar içinde bir adamın, Yaşar hanımın babasının gözlerini kapatması ile başlıyor. Daha sonra ise çalışmaktan yorulmuş olan Kemal’in uyuklarken rüyasında karısını görmesine tanık oluyoruz. Rüya’da bize anlatılmak istenen; Kemal’in karısı intihat etmiş ve peşinden kızınıda götürmüş. Yani en azından Kemal böyle söylüyor…

Motor sahibi batım serbest bırakılırken, Settar ve Kemal ayrı ayrı olayları araştırmaya devam ettiler. Bu sırada Settar Rahmi Görener hakkında araştırma yaparken, Kemal ise Settar’ın oğlunun intihar ettiğini ve settar’ın sıkıntılı olduğunu yeni öğrenir.

Daha önce dostu Calum ile telefonda yardım alan Kemal, ses kaydında arkada duyulan ispanyolca “çarpacak” kelimesini araştırır. Bu araştırma sonucu Kreon isimli bir tankerin boğazda bir kazaya karıştığını öğrenir. Yeni ipuçları ışığında Kemal Anadolu Fenerine giderken, Settar ise; bir balıkçı ile sohbet ederken, kellesi olmayan gövdenin Anadolu Feneri tarafından denize atılmış olabileceğini düşünerek oraya gider. Yani Kemal ve Settar birbirlerinden habersiz bir şekilde Anadolu Fenerine giderler.

Sarhoş olan Kemal, Yaşar hanım ile işleri ilerletirken Settar ise Anadolu Feneri civarında bölümün başında gördüğümüz siyahlar içindeki adam ile karşılaşır ve kovalamaca başlar. En son sahnede Settar’ın durumu hiç iyi değildi.

Alef hakkında daha fazla içerik için #şuraya bakınız.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

259
130 shares, 259 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
166
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
16
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
50
Beğendim !