Testere 3 (Saw III) | 2006

Testere 3 hakkında genel bir değerlendirme...


255
126 shares, 255 points

Serinin üçüncü filmi olan Testere 3’ün değerlendirmesi ile karşınızdayım. Serinin üçüncü filminde neler oldu şimdi kısaca buna bakalım…

Serinin bir önceki bölümünden tanığımız Dedektif Eric ne yazık ki bu bölümün konusu değildi. Bu bölümde Eric ve oğlu Daniel’e yoğunlaşmadık. Bir önceki bölümde ayak bileğinden kelepçelenen Eric bir taş ile ayak bileğini kırıyor ve kelepçeden kurtuluyor. Bölümün ilerleyen dakikalarında Amanda ile mücade eden Eric’in akıbeti belli değil.

Bu bölümde yer alan kurbanlardan bazıları Troy, Kerry. Kerry, Eric’in arkadaşı olan bir Polis‘ti. Malesef bu iki isim feci bir şekilde can verdi.

Bölümün ana konusuna değinmeden önce Amanda konusuna değinmek istiyorum. Anladığım kadarı ile Testere olarak tanıdığımız John ağır hasta ve yerine geçecek biri bulmak istiyor. Yerine geçecek kişi olarakta Amanda’yı seçiyor. Amanda neden John’a yardım ediyor, orası muallak. Sonuçta John kendisini iki kere ölüme terk etti ve Amanda kendi çabaları ile hayatta kaldı.

Ağır hasta olan John, Doktor Lynn‘ı bir şekilde kaçırtmış ve yanına getirtmiş. Lynn’ın görevi ise John’ı ameliyat edip beyninde ki basıncı düşürmek. Fakat Lynn’ın boynuna takılan düzenek, doğrudan Jonh’ın nabzına bağlı. Yani John ölürse Lynn’da ölecek. Ayrıca kaçmaya kalkarsa (menzil dışına çıkarsa) yine ölecek… Bu zorlu süreçte Amanda tabii ki John’un yanında yer alıyor. Şimdi asıl konuya yakından bakalım…

Testere 3 Konusu

Bu bölümde karşımıza çıkan asıl kurban Jeff. Fakat bu kez kurban kendi canı ile sınanmıyor. Jeff tamamen vicdanı ile sınanıyor… Jeff yıllar önce bir trafik kazasında oğlunu kaybetmiş. Oğluna çarpıp ölümüne sebep olan kişi ise 6 ay ceza alıp çıkmış. Jeff oğlunun ölümüne sebep olan kişiler ile yüzleşiyor ve o kişileri hayatını kurtatıp kurtarmama konusunda zorlu seçimle yapıyor. Kurbanlar sırasıyla; bir görgü tanığı bayan, yargıç ve oğluna araba ile çarpan 27 yaşında bir genç.

Olayın karışık tarafı; Lynn, Jeff’in karısı. Fakat Jeff, kocasını Chris diye biri ile aldatıyor. Olayları inanılmaz bir şekilde birbirine bağlayan John herkesten bir seçim yapmasını istiyor. Oldukça karmaşık ve yorucu bir senaryo.

Yaşa yada öl, seçimini yap.

Filmin sonunda ise; Amanda, John, Lynn ölüyor.

Testere 3 Fragman

Serinin diğer filmleri için #şuraya bakabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

255
126 shares, 255 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
33
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
50
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
83
Beğendim !