Testere 2 (Saw II) | 2005

Testere serisinin ikinci filmi hakkında genel bir değerlendirme...


254
125 shares, 254 points

Testere (Saw) serisinin ikinci filmi olan Testere 2’yi dün izledim. İzlerken almış olduğum notlara bir göz attıktan sonra, taslakları düzenleyerek bu yazıyı hazırlamaya başlıyorum…

Sanırım seriyi izlerken çok dikkatli olmam gerekecek. Çünkü serinin ikinci bölümünde, ilk bölüme dair ayrıntılar gördüm. Örneğin ilk bölümde Amanda adlı bir kadın vardı. Ama bu kadın filmin ana karakteri olmadığı için ilk bölüm hakkında yazdığım yazıda Amanda’dan söz etmemiştim. Testere’nin kurbanı olan Amanda, oyunu çözerek hayatını kurtarmıştı. Kendisi bu bölümde yine kurbanlar arasındaydı. Hatta son sahnelerden anladığım kadarıyla Amanda artık Testere’nin yardımcısı oluyor ve Testere hasta olduğu için onun yerine geçiyor.

Ayrıca ilk bölümün ana karakteri olan Doktor Lawrence Gordon bu bölümde (yalnızca adı) görünüyor. Testere olarak tanıdığımız psikopat adam’ın adı John. Adamımız John bu pis işlere başlamadan önce normal bir insanmış. Taa ki doktor Gordon ona kanser teşhisi koyana dek. Testere 2’de dakika 45:11’e dikkatli bakarsanız, John’un hastanede girmiş olduğu doktor odasının kapısında Lawrence Gordon yazdığını görürsünüz.

Kanser olduğu haberini alan John; insanlara yaşamın ne kadar kıymetli olduğu ispatlamak için bu tür oyunlar hazırlıyor. Oyunu kazananlar artık hayatının kıymetini çok iyi biliyor.

Film konusuna geçmeden önce şunu söylemeden edemeyeceğim… Bu bölümün ana karakteri olan Eric, bölümün sonunda ayak bileğinden kelepçeli bir şekilde -ilk bölümde yer alan- bir banyoda mahsur kalıyor. Sanırım bir sonraki bölümde Eric’in yaşam mücadelesine tanık olacağız… Peki Eric kim ? Neler oluyor ? Yakından bakalım…

Testere 2 Konusu

Serinin ikinci bölümünde ana karakterimiz Dedektif Eric Matthews. Bu Polis abimiz zamanında çok can yakmış. Bir çok suçluyu yakalayıp içeri atmış. Fakat aile ilişkileri pek iyi değil. Karısı ile ayrılmış, oğlunun velayetini karısına kaptırmış…

Dedektif Eric birgün ekip arkadaşları ile bir olay yerine gidiyor. Gittikleri olay yerinde; Testere’nin kurbanlarından birisi olan Michael’ın cansız bedeni yer almaktadır. Fakat odanın tavanında bulunan “yakından bak dedektif matthews” yazısı Dedektif Eric’in yaşamını baştan sonra değiştirecektir.

Eric’in oğlu Daniel ile birlikte; Amanda, Obi, Jonas, Xavier gibi bir kaç insan testerenin kurbanı olarak bir evde uyanırlar. Klasik hayatta kalma oyunları ile ev içinde mücadele eden insanların hepsi, Eric tarafından yakalanmış ve hapse atılmış kişilerdir. Bütün bu karmaşık olayları çözmeye çalışan Eric’in tek derdi oğlu Daniel’i kurtarabilmektir.

Testere 2 Fragman

Serinin diğer filmleri için #şuraya bakabilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

254
125 shares, 254 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
133
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
150
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
16
Beğendim !