Johnson Tsang’ın Lucid Dream Serisi

Hong Kong'lu heykeltraş Johnson Tsang, Lucid Dreams adlı serisi ile tek bir yüze onlarca formu sığdırarak sıradışı ve düşündürücü eserler verip bizleri büyülüyor.


266
136 shares, 266 points
Lucid Dream

Bir sanat eseri, insan üzerinde ne tür etkiler bırakabilir ? Bir sanat eserine baktığımız zaman ne tür hislere kapılırız ? Bilinçaltımız, anlık psikolojimiz gibi nice etkenler, bir sanat eserine baktığımızda hislerimizin biçimlenmesine yardımcı olur. Hong Kong’lu sanatçı Johnson Tsang‘ın seramik üzerindeki hakimiyeti çoklu kişiliklere sahip bir takım heykeller ortaya çıkarıyor. Kore Gyeonggi Uluslararası Seramik Bienali ve 2012 Tayvan Uluslararası Seramik Bienali’nde ödül alan sanatçı, ‘Lucid Dreams’ adlı serisiyle (Lucid Dreaming Series) tek bir yüzeye onlarca formu sığdırarak, anlık mimikleri ve duygu hâllerini sabitliyor. Esnekliğin yanı sıra parçalanmışlık hissini de seramiğe ustaca yansıtan Tsang, soyutu ve gerçekliği tek bir düzlemde harmanlıyor. Farklı yüzlere odaklandığı Lucid Dreams serisi, sanatçının en sosyal, en güçlü bağ kurabileceğiniz çalışmalarından.

Glad to be able to display all 23 pieces all together!

Tek bir yüze birden fazla formu sığdırmayı başaran Hong Kong’lu sanatçı John Tsang‘ın Lucid Dreams adlı serisini incelemelisiniz.

Kaynak: #johnsontsang #mymodernmet


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

266
136 shares, 266 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
50
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
67
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
101
Beğendim !