30 Gün Gece – 30 Days Of Night


260
131 shares, 260 points

2007 ABD yapımı hayatta kalma temalı bu filmi yeniden izledim. Vampir filmi sevenlerin bildiği bu efsane film hakkında kısaca konuşacağız. Filmin adı 30 Days Of Night. Yani 30 Gün Gece.

30 gün gece imdb: https://www.imdb.com/title/tt0389722/

30 Gün Gece Filmi Konusu

Amerika’nın en kuzeyinde Alaska’nın ıssız bölgesinde yer alan Barrow kasabası her kış 30 gün boyunca geceyi yaşıyor. Aralıksız 30 gün boyunca karanlığa gömülen kasaba’nın dünya ile iletişimi tamamen kesiliyor. Bu karanlık günlerde çoğu kasaba sakini güney’e gidiyor olsa da kasaba da kalanlar’da oluyor. Kasabanın Şetifi Eben, kasaba’da kendi isteği ile kalıyor olsa da Stella Oleson gibi gitmek isteyipde gidemeyenler de oluyor.

Kasaba’da güneş battığında bir grup vampir, kasaba’da kalan insanlar ile beslenmek için kasaba’ya geliyor. Ve böylece ölüm kalım savaşı başlıyor…

Filmin sonunda ise Eben, karısı Stella’yı kurtarabilmek için kendi vücuduna vampir kanı enjekte ederek onlardan biri oluyor. Vampilerin liderini öldürdükten sonra, güneş doğarken Stella’nın kollarında ölüyor. Fakat vampirler petrol borusunu delip kasabayı yakınca, kasaba yanarak kül oluyor. Yani bunun bir kaza sonucu olduğu sanılsın diye vampirler böyle yapıyor.

30 Gün Gece Fragman

Stella’nın intikamı’nı konu alan ikinci film için #buraya bakınız.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

260
131 shares, 260 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
166
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
16
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
53
Beğendim !