30 Gün Gece Karanlık Günler – 30 Days Of Night Dark Days


288
159 shares, 288 points

30 Gün Gece‘nin ikinci filmi olma özelliği taşıyan 30 Gün Gece Karanlık Günler, ilk film kadar olmasa da güzeldi. Bu filmde, vampirlerin nasıl ve neden kasabaya geldiğini öğrenmiş olduk. Çok uzatmadan konuya geçelim…

30 Days of Night Dark Days imdb: https://www.imdb.com/title/tt1320304/

30 Days of Night Dark Days Konusu

Bir önceki bölümde Eben’ın öldüğü sahneden, yani kaldığı yerden devam ediyor film. Alaska’da yer alan Barrow kasabası vampir saldırısına maruz kalmış ve 98 erkek, kadın ve çocuklar vahşice katledilmişti. Fakat vampirler kasabada yangın çıkardıkları için herkes kasaba halkının bir kaza sonucu yangında öldüğünü sanıyor.

Barrow kasabası yeniden kurulup hayat yeniden başlarken Stella, 10 aydır kasabada olanları anlatıp insanları bilgilendirmeye çalışır. Fakat vampir saldırısına kimse inanmaz. Fakat Stella, kocası Eben’ın intikamını almaya kararlıdır.

Los Angeles’da yaşayan vampilerin varlığını keşfeden Stella, Lilith adlı bir vampirin önderliğin de tüm vampirlerin Alaska’da Wainwright adlı bir kasabaya saldıracaklarını öğrenir. Barrow’da yaşananların Wainwright’da da yaşanmasını önlemek için Stella, yeni arkadaşları ile bir mücadele içine girer. Bu macerada Stella’ya; Paul, Amber, Dane ve Todd eşlik eder.

Todd karakterini canlandıran oyuncu Harold Perrineau #Lost dizisinde Michael karakterini canlandırıyordu. Yani Lost’tan bir karakter görmek beni mutlu etti.

Filmin sonunda Stella vampirlerin Wainwright kasabasına gitmesini engellemeyi başarıyor. Ayrıca vampirlerde öğrendiği bir taktik ile kocası Eben’ın mezardan çıkartıp tekrar diriltiyor fakat Eben, Stella’yı ısırıyor. Yani film ucu açık bitiyor. Belki yıllar sonra üçüncü bölüm gelebilir.

30 Gün Gece Karanlık Günler Fragman

İlk film hakkında detaylar için #şuraya bakınız.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

288
159 shares, 288 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
33
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
50
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
83
Beğendim !