Fear The Walking Dead 5. Sezon Değerlendirme


274
2 comments, 145 shares, 274 points

Uzun bir aradan sonra Fear The Walking Dead‘in beşinci sezonunu izledim. Sezon hakkında izleme notlarım uzun zamandır taslaklarda duruyordu. Taslakları gözden geçirip sezon değerlendirmesi yapmak için epey bekledim. Ve nihayet şimdi yazacağım… Sezonun bölüm sayısı 16 olsa da çokta önemli gelişmeler yaşanmadı. Çok dolu dolu geçmedi sezon. Fakat yinede güzel gelişmeler vardı. Şimdi kısa kısa sezonda neler oldu bir bakalım…

Fear The Walking Dead ile ilgili diğer yazılarım için #şuraya bakınız.

Önceki sezonlardan da bildiğimiz gibi Morgan’ın önderliğinde ekip, hayatta kalan diğer insanları bulmak ve onlara yardım etmek için mücadele ediyor. Yeni insanlar arayan ekip bir grup çocuk ile karşılaşıyor. Çocuklardan oluşan bu grupta öne çıkan çocuklardan bazıları Dylan ve Max.

Tabii ki bu sezonda ekibe katılan kişiler bu çocuklar ile sınırlı değil. Grace, İsabelle, Tess, Wes, Rabbi Jacob Kessner, Tom, Janis gibi isimler de ekibe katılır.

Kayıp olan Al tekrar aramıza döndükten sonra ekip bir uçağı onarıp yolculuğa çıkarlar. Bu esnada Daniel Salazar ve kedisi Skidmark’ta karşımıza çıkıyor.

Sezonun en acı tarafı Dwight’ın gelmesi. Acı diyorum çünkü Dwight karısı Sherry’i arıyor. Yani Dwight Negan’ın elinden kaçtığından beri karısını bulmaya çalışıyor. Ne var ki karısını arayan Dwight John ve June karşılaşıyor.

Logan adlı bir adam ortaya çıkar. Bizlere Negan’ı hatırlatan Logan, bir süre sonra Virginia adlı bir kadın tarafından öldürülür. Atlı bir grup var ve bu grubun lideri Virginia.

John June Evlenir

Belkide sezonun en güzel sürpriz’i bu oldu. John ile June evlenirler. Nikahları ise ekibe yeni katılan rahip olan Rabbi Jacob Kessner tarafından kıyılır.

Morgan Öldü mü ?

Sezonun son bölümünün son sahnesinde Virginia, Morgan’ı vuruyor. Morgan ağır yaralı bir şekilde savunmasız vaziyette tek başına kalıyor. Ve tabii ki aylaklar ile başı belada. Morgan’ın öleceğini düşünmüyorum. Ölmesini de istemem. Çünkü kendisini The Walking Dead‘in en başından beri tanıyoruz. Serinin en önemli karakterlerinden birisi. Eğer ölecekse, böyle bir ölümü asla hak etmiyor ! Morgan’ın ve ekibin akıbetini yeni sezonda göreceğiz 🙂


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

274
2 comments, 145 shares, 274 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Merhabalar. Fear the walking dead yorumları ararken sizin değerlendirme dediğimiz kısa yazınızı okudum. Elinize sağlık yazmışsınız. Ama yazınız değerlendirme değil olduğu gibi olayları aktarmışsınız. Yani özet yazısı bu. Ben yorumları ve arka plan bilgileri arıyorumdum. Madisson’ın ve nick’in ölümünün yorumlamanı dizinin 3-4 arası sezon gidişatı için fikir beyan etmeni. Nick’in kendisini üne kavuşturan böyle bir diziden neden ayrılmak istediğini vs vs çok soru var ama cevap yok 🙁
  Sağlıcakla kalın

  1. Merhaba Z@hid, öncelikle değerli yorumun için teşekkür ederim. Evet haklısınız, yazı başlığı ile içerik birazcık farklı. Ben izlediğim dizilerin sezonlarını değerlendirirken sezon boyunca yaşanan olaylara değiniyorum. Buda özet gibi oluyor, haklısınız. Maddy ve Nick’in ölümü hakkında düşüncelerime yazıda yer vermemiştim ama sizin için burada fikirlerimi yazayım;

   Öncelikle Maddy ve Nick’in ölümü benim için büyük bir sürpriz oldu. Anne ve oğlunun ölümü beni üzdü ve Alycia ölecek mi diye düşündüm bir an. Alycia’yı çok seviyorum, şuan diziyi izleme sebeplerimden birisi bu. Yani ölürse üzülürüm. Maddy kahramanlık yaparken öldü stadyumda, Nick ise Charlie tarafından öldürüldü. Fakat bu olaylar bir önceki sezonda (4. sezon) olmuştu. Bu iki ölüm dizinin baştan sonra değişmesine neden oldu. Morgan ve Al’ın gelmesi ile bambaşka bir hal aldı dizi.

   Değerli yorumunuz için teşekkür ederim, bundan sonra ki değerlendirme yazılarımda olaylar hakkında kendi düşüncelerime de uzun uzun yer vereceğim, bizi takip etmeye devam edin 🙂

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
83
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
100
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
133
Beğendim !