Sanat’a İlgi Ömrü Uzatıyor

İngiltere'de yapılan bir araştırma; sanatın doğrudan insan ömrünü uzattığını kanıtlamasa da, sanat'a olan ilginin ölüm riskini azalttığını ortaya koydu.


260
130 shares, 260 points
sanat

İngiliz bilim insanları tarafından yapılan bir araştırma Sanat ile ilgilenen kişilerin daha uzun yaşadığını ortaya çıkardır. İngilterede University College London‘dan Dr. Daisy Fancourt tarafından yapılan araştırma sonuçları gösteriyor ki; düzenli olarak kültürel etkinlikleri takip etmek, ziyaret etmek ölüm riskini azaltıyor.

50 yaş üstü 7 bin İngiliz üzerinde yapılan araştırmalar, düzenli olarak kültürel faaliyetleri takip edenlerin ölüm riskinin %31, bunu yılda bir veya iki kez yapanların ise %14 oranında azalttığını tespit etti. Belirli vakalarda daha ayrıntılı tavsiyeler geliştirmek için araştırmaların devam ettiğini belirten Dr. Facourt; sanat’ın doğrudan ömrü uzattığını kanıtlamasa da sanat ile ilgilenenlerin zihinsel ve fiziksel olarak giderek güçlendiği belirtti.

Kaynak: #sputniknews


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

260
130 shares, 260 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
16
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
33
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
66
Beğendim !