Joker 2019 – Bir Psikopat mı? İdol mü?

Palyaço komedyen Arthur, henüz Joker olmadan önce başından geçenler filmin konusu.


270
141 shares, 270 points

Joker, Gotham’ın psikopat palyaço-komedyeni olarak en sevilen ya da ilgi duyulan karakterlerinden biri. Komedyen olmak isteyen Arthur, her ne kadar bir palyaço olsa da bu yolda ilerlemeye kararlıdır. İzlediğiniz ya da şimdiye kadar yapılan filmlerinden farklı bir yapım karşımızda.

Palyaço komedyen Arthur, henüz genç ve ünlü değilken başından geçenler filmin konusu. Çizgi romandan ve diğer filmlerden ve tabii ki Gotham dizi filminden Jokeri tanıyanlar  için bu yeni hikaye çok farklı.

Joker yerde yatıyor
Joker 2019

Psikolojik bir “gülme” rahatsızlığı olan Arthur, gülme krizine yakalanınca gülme ile ağlama arasında bir ruh haliyle adeta ağlayarak güler. Filmde Joker’in annesiyle ilgili olan gerçeğe, Wayne ailesiyle olan temasına çok kısa da olsa değinilmiş. Filmin asıl konusu bizim kahkaha atan psikopatımız olduğundan filmin konusuyla alakalı olaran Wayne ailesine azcık yer verilmesi doğal… Bir zamanlar Gotham’ın da nasıl bir yer olduğunu meraklıları görmüş oldu.

Filmde asıl konu Arthur’un, Joker olmadan önceki durumu, psikolojisi. Fakat film çok ağır ilerliyor ve Jocker neşeli deli, zıpır halini görmek pek mümkün değil. Arthur’u bir Jocker yapan zaten o delilik ile akıllık arasındaki zıpır halleri, tam bir delilik halinden anında akıllık haline geçiş yapmasıdır. Filmde sıkıcı ve abartılı, kendini gülerken çok sıkan bir Joker görüyoruz.

Joker sigara içiyor
Joker Filmi 2019

Joker’in Psikolojisini Anlamak

Filmin her ne kadar “psikolojik yönü ağır basıyor” gibi yorumlar olsa da Gotham’da suç dalgası henüz başlamayan bir zaman olsa da filmde biraz daha hareket olabilirdi. Joaquin Phoenix gerçekten de güzel bir oyunculuk sergilemiş. Oyunculuk performansına uzazada olarak iyi bir puan verdik. Ama zihnimizdeki klasik Joker karakteri büyük darbe aldığını beli de paramparça olduğunu  söylemeden geçemeyeceğiz.

Joker gülüyor
Joker Joaquin Phoenix

Sonuç olarak IMBD’nin 9 puannını abartılı bulduğumuzu da belirtelim. Biraz daha mütavazi bir puanı hakeden filme siz kaç puan verdiniz. Bizimle yaplaşabilirsiniz.

Unutmadan film 7.8 puanı hakediyor. Umarım puan konusunda çok cimri davrandığımı düşünmezsiniz.

Diğer film dizi yorumları ve daha fazlası için buraya TIKLAYIN


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

270
141 shares, 270 points

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
33
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
50
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
83
Beğendim !