Jesse Stone – Stone Cold (Taş Soğuğu) 2005 – 1

Robert B. Parker'ın romanından uyarlanan bu polisiye, Jesse Stone adlı kanun adamının bir seri cinayet olayını araştırmasını konu alıyor.


278

Başrolünde Tom Selleck‘in yer aldığı bu harika polisiye serisi Jesse Stone romanlarından uyarlanarak CBS kanalı tarafından mini dizi haline getirildi. Serinin ilk filmi olan Stone Cold hakkında biraz konuşalım…

Boston’un kuzeyinde yer alan küçük bir sahil kasabası olan Paradise‘da polis şefi olan Jesse Stone, Los Angeles’ta cinayet masasından kovulmuş bir dedektiftir. 5 Yıl önce boşanmış Jesse, eski eşi Jenn tarafından sık sık aramaktadır. Boşandığından beri içki sorunu yaşayan Jesse, Abby Taylor adlı bir avukat kadınla ilişki yaşamaktadır.

Jesse Stone, kasaba’da yaşanan bir dizi cinayetleri araştırmaktadır. Olaylar sırasıyla şu şekilde gelişmektedir.

Kasaba’da işlenen ilk cinayet’in kurbanı Kenneth Eisley adlı bir adamdır. Göğsünden iki kurşun ile vurulmuş bir şekilde deniz kenarında bulundu. Olay yerinde bulunan Reggie adlı tatlı köpek ise artık Jesse’nin koruması altında.

Paradise lisesinde tecavüze uğrayan Candace adlı küçük kız ailesi ile karakola şikayete geldi. Kızın annesi olayın kasaba’da duyulmasını istemediği için şikayetten vazgeçmiş olsa da Jesse ve Molly, küçük kıza tecavüz eden Bo Marino, Kevin Feeney ve Troy Drake üçlüsünü esrar kullanımı üzerinden sıkıştırarak olayı çözdü.

Bu sırada kasaba’da ikinci bir cinayet işlenir. Bu sefer cinayetin kurbanı Barbara Carey adlı bir kadındır… Üçüncü cinayet vakasından sonra evsiz bir adam kırmızı explorer model bir araba gördüğü söylemesi üzerine Jesse, cinayetleri işleyen Andrew Lincoln (Rick Grimes değil tabii ki.) ve karısı Brianna’a ulaşır. Kasaba’ya kısa süreliğine geldiğini söyleyen Andrew ve karısı Brianna, sürekli kamera ile kayıt almaktadır.

Son olarak Jesse’nin sevgilisi Abby Taylor’da öldürülünce Jesse, Andrew ve Brianna’ın işini bitirir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

278
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir