Bana Karanlığı Anlat

Nermin gasilhanede, kalp krizinden ölen eşinin bedeniyle baş başa kalır ve mutsuz evliliği yüzünden yıllardır içine attığı acılarıyla yüzleşir.


252

Netflix‘de gezinirken kült bir film olduğunu düşündüğüm, oldukça sakin ve durgun geçen bir yerli film izledim. Filmin adı Bana Karanlığı Anlat. Aslıhan Gürbüz, Gizem Güçlü, Selim Can Yalçın, Giray Altınok gibi isimlerin yer aldığı bu filmin konusuna yakından bakalım…

Bana Karanlığı Anlat Konusu

Mutsuz bir evlilik yaşayan Nermin, eşi Veli’nin akşam yemeğinde kalp krizi geçirmesi ile kısa bir şaşkınlık yaşar. Kalp krizi sonucu ölen Veli’nin cenaze işlemleri başlar. Veli Gasilhane’ye getirilince Nermin ile eşinin ailesi arasında geçmiş yılların hesaplaşması gün yüzüne çıkmaya başlar. Nermin, içine hapsolduğu mutsuz evliliğinin ve geçmiş yılların hesaplaşmasını, eşinin ölümünden sonra gasilhanede yapmaya başlar. Acılı kadının kocası ile yüzleşmesi aslında yıllarca kaçtığı kendisiyle yüzleşmesidir.

Bana Karanlığı Anlat Fragman


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

252
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir