The Walking Dead 11. Sezon Değerlendirme FİNAL

The Walking Dead'in merakla beklenen final sezonuna dair kısa bir değerlendirme... Yarım, eksik, üzücü bir son.


278

Efsane dizi The Walking Dead‘in final sezonu olan 11. sezonu nihayet bitirip, gecikmiş olan bu yazıyı hazırlıyorum. Dizinin bitmiş olması üzücü olsa da devam eden ve gelen yeni spin-off‘lar tek tesellimiz. Şimdi The Walking Dead‘in final sezonunda neler yaşandı bir göz atalım…

Bu sezon Pamela Wilson tarafından yönetilen commenwealth adlı yeni bir topluluk ile tanışıyoruz. Eugene‘in Stephani ile telsizde tanışması sonucu commenwealth’ı tanıyoruz.

Sezonun en çarpıcı detaylarından birisi bana göre NeganAnnie ilişkisi… Negan’ı Annie ile evli görüyoruz. Üstelik Annie hamile.

Bu sezon gördüğüm en çarpıcı detaylardan bir diğeri ise, bazı aylakların duvarlara tırmanıp kapıları açmasıydı. İlk bakışta fısıldayanlar olduğunu düşünsemde fısıldayan olmandıklarını görmüş oldum. Aylaklar bir çeşit mutasyonamı uğradılar?

Sezon boyunca oceanside ve alexandria commenwealth tarafından ele geçirilmiş olsa da sonuç olarak barışı sağlamayı başardılar ve Ezekeil vali oldu.

Rick Grimes Nerede? Michonne Nerede?

Malesef bu sezonda Rick Grimes Nerede? sorusuna yanıt bulamadık. Sezon bu konuda ucu açık bir şekilde biterken, Rick’i bulmak için giden Michonne’da henüz Rick’e ulaşabilmiş değil. Üstelik Daryl’da bir arayış içine girerek gitti.

Bu sezon Rosita ölürken Lydia ısırılarak bir kolunu kaybetti.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

278
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir