Fear The Walking Dead 6. Sezon Değerlendirme

Fear The Walking Dead'in 6. sezonunda yaşananlar...


274

Nihayet uzun bir aranın ardından Fear The Walking Dead izlemeye başladım. Fear The Walking Dead 6. sezonda neler oldu şimdi buna bir bakalım…

Bir önceki sezonda Virginia tarafından ölüme terk edilen Morgan bir süre Doku nekrozu olarak hayatta kalma mücadelesi verdikten sonra iyileşti. İsaac adlı bir adamın yardımı ile hayata tutunan Morgan, İsaac’ın ölümü sonucu onun karısı Rachel ile yaşam mücadelesine devam ediyor. Virginia’nın kendisini öldürmesi için peşine taktığı seri katilide öldüren Morgan ,insanlığı kurtaracak yeni bir yer inşa etmek istiyor. (her zaman olduğu gibi…)

Lawton adlı bölgeyi yöneten Virginia’yı sezon boyunca tanırken kardeşi olarak tanıdığımız küçük kız Dakota’nın aslında kardeşi değil, kızı olduğunu öğreniyoruz.

Her sezonda olduğu gibi; yeni bir hayat kurmak, karşılaştıkları iyi insanları topluluklarına katmak isteyen Morgan liderliğinde ki topluluk, Virginia liderliğinde ki Lawton topluluğuna karşı savaşırken birde Teddy liderliğindeki Holding topluluğu ile savaşmak zorunda kalıyor…

Morgan’ın Taşıdığı Anahtar Ne İşe Yarıyor?

Sezon boyunca çeşitli isimler Morgan’ın taşıdığı anahtarın peşindeydi. Bu anahtar Galveston‘da kıyıya vuran USS Pensilvanya adlı bir denizaltında füze fırlatmak için kullanılıyor. Morgan ve Victor (Victor yüzünden) geç kalarak ilk füzenin ateşlenmesini engelleyemiyor. İkinci füzenin ateşlenmesi engellenmiş olsa da, ateşlenen bir füze (bu füze 10 savaş başlığı taşıyor), yeryüzünde çeşitli noktalara düşüyor. Dwight ve Sherry bir aile ile birlikte mahzene girerken Alicia ise bir otelin bodrumunda mahsur kalmış durumda. Alicia olmadan geçen bir sezon finalinden sonra, 7. sezonu merakla bekliyorum….

Sezonun Önemli Olayları…

  • Veba’dan enfekte olan Dwight karısı Sherry’e kavuşuyor. Virginia tarafından dışlanan bir grubun lideri olan Sherry Virginia’yı öldürmek istiyor.
  • Dakota John’u vurdu. John dönüştü ve malesef June öldürmek zorunda kaldı.
  • June Virginia’yı öldürdü.
  • Holding adlı bir yeraltı otoparkıdan yaşayan Teddy (Theodore Maddox) liderliğindeki ekip yeryüzündeki tüm insanları öldürmek istiyor.
  • Sherry Negan’ın öldürmek için Virginia’ya gitmek istediğini belirtti. (Beni heyecanlandıran bu gelişme 13. bölümde yaşandı.)
  • Morgan tarafından bir baraj üzerine Valley Town isimli Vadi Kasabası inşa edilmişti. Fakat nükleer füze tehlikesi yüzünden terk edildi.
  • Dwight ve Sherry bir aile ile birlikte mahzene girdi.
  • Dakota Teddy’i öldürdü. Patlamda kendisi de öldü.

Bakmayı unutma;

https://haber.keyfisanat.com/2021/09/fear-the-walking-dead-7-sezon-ne-zaman-basliyor-iste-fragman.html


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

274
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir