Tepenin Gözleri (The Hills Have Eyes)


267

Bugün yine bir filmden bahsedeceğim. Yine bir hayatta kalma konulu film… Bu tür filmleri gerçekten seviyorum. Hani olur ya filmlerde; bir grup insan (bu bir ailede olabiliyor, bir arkadaş grubu da) eğlenmek için, tatil için bir yere gidiyorlar. Fakat işler yolunda gitmiyor ve karşılarına çıkan felaket sonucu hayatlarını kurtarmaya çalışıyorlar. Öyle işte. Teksas Katliamı, Mumya evi gibi filmlerden bahsediyorum. O filmleri’de çok önceden izlemiştim fakat bir film yorumu yazmamıştım onlar hakkında. İleride tekrar izler ve bir yazı yazarım. 

Bu yazının konusu Tepenin Gözleri… İki bölümden oluşan filmi izledim. Henüz üçüncü bölümü yok fakat, yakında çıkacağı ile ilgili söylentilerde var. Neyse, ben izlemiş olduğum iki bölüm hakkında yazacağım. 

Tepenin Gözleri

Tepenin Gözleri Konusu

Film genel olarak, insan dışı varlıkların insanlardan intikam almalarını anlatıyor. #Wiki‘de bunlar mutant olarak geçiyor. O nedenle bende mutant diyeceğim. İntikamın sebebi ise, insanların bunları dışlamış ve öldürmek istemiş olmalarıymış. Bunları maden’e kapatmışlar falan filan…

Film bir ailenin başına gelen felaketi konu almaktadır. Aile, evlilik yıldönümlerini kutlamak için california’ya gitmek üzere yola koyulurlar. Bir karavan ile yolculuk yapan ailede, ailenin kızı Brenda, küçük oğulları Bobby, büyük kızları Lynn, Lynn’ın kocası Doug (Yani damat) ve Bobby’nin 2 köpeği vardır. Ha birde karavanın içinde bir kuş var. Bunlar önemli ayrıntılar.

Aile yolculuk esnasında bir benzinlikte mola verir. Bu molada enteresan şeyler yaşarlar fakat pekte önemsemezler. Daha sonra, benzilikte çalışan görevliye yol sorarlar. Ve görevli, kestirme bir yol olduğunu söyleyerek onlar çok alakasız bir yol üzerinden bir patika’ya yönlendirir. Yani aileyi tuzağa düşürür.

Yolun ilerisinde yola atılan dikenli zincir ile aracın lastikleri patlar. Ve çölün ortasında mahsur kalırlar. Planları işe yarayan mutantlar, akşam hava kararınca aileyi ziyarete geleceklerdir.

Akşam olduğunda ise, kıyasıya bir ölüm kalım savaşı başlayacaktır. Filmin ikinci bölümünde ise; benzer olaylar, bölgeyi kontrole gelen askerlerin başından geçmektedir…

Tepenin Gözleri Fragman


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

267
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir