Sosyal Ağ (The Social Network)


260
Sosyal Ağ – Mark Zuckerberg

Bu seferki filmimizin adı sosyal ağ. Nereden denk geldim de izledim bu filmi bilmiyorum. Ama güzeldi. Filmin iki saat olması bana biraz uzun geldi ama neyse. O kadar saat aralıksız film izlemek hiç bana göre değil. Filmi genel olarak beğendim ama, onu söyleyeyim…

Sosyal Ağ Filmi Konusu

Film genel olarak Mark Zuckerberg‘in hayatını anlatıyor. Daha doğrusu facebook’un kuruluş hikayesini anlatıyor. Mark, öğrenci iken facebook’u nasıl kurdu? Bu sorunun cevabını merak edenler bu keyifli filmi izleyebilirler. Filmi beğeneceğinizi düşünüyorum. 

Mark, henüz Harvard Üniversitesinde öğrenci iken farklı bir amaçla farklı bir site kuruyor. İlk önce oda, sonra sınıf arkadaşları derken üniversitede yer alan öğrenciler siteye üye olmaya devam ediyor. Ve kısa sürece facebook, amacının dışına çıkarak tüm dünyaya bir virüs gibi yayılıyor.

Arada yer alan tatlı olayları saymıyorum bile. Filmde ana karakter; genel olarak fiziksel olarakta Mark Zuckerberg’e benziyor. Buda filmi biraz daha güzel kılmış.

Sosyal Ağ Fragman


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

260
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir