The Ritual


240
110 shares, 240 points

Adam Nevill‘in Aynı adlı kitabından uyarlanan The Ritual filmi hakkında konuşacağız bugün. 2017 İngiltere yapımı olan bu yapım, güzel başlayıp sonlara doğru bozan türden bir film. Şimdi kısaca filmin konusuna bakalım…

The Ritual imdb: https://www.imdb.com/title/tt5638642/

The Ritual Film Konusu

Beş üniversite arkadaşının bir barda buluşması ile başlıyor film. Phil, Dom, Hutch, Luke ve Robert bir barda otururken bir gezi planlıyorlar. Robert İsveç ve Norveç arasında yer alan kral yolunda yürüyüş yapmayı öneriyor fakat diğerleri bu fikri beğenmiyor. Bar çıkışı Luke ve Robert bir dükkana alkol almak için giriyorlar. Bu esnada dükkana gelen soyguncular Robert’i öldürüyor. O sırada Robert ile birlikte dükkanda olan Luke ise korkup rafların arkasına saklanıyor.

Luke ömrünün geri kalanında Robert’i yalnız bırakmış olmanın verdiği vicdan azabı ile yüzleşip duruyor.

Altı ay sonra ekip Robert’in anısına, onun istediği kral yolunda yürüyüş yapmaya karar veriyorlar. Yürüyüş esnasında Dom sakatlanınca rotayı değiştirip bir ormanın içinden geçmeye karar veriyorlar. Fakat içine girdikleri orman onların sonu oluyor…

Ormanın derinliklerinde yer alan bir yaratık ve ona tapan bir grup insan, bu dört arkadaşın doğa yürüyüşünü bir kabusa dönüştürüyor.

The Ritual Trailer


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

240
110 shares, 240 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
100
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
116
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
151
Beğendim !