Kısa Film #05: Dawn of the Deaf

Eğer zombi temalı yapımları seviyorsanız ve günümüz sinemasında yer alan yapımlardan sıkıldıysanız Dawn Of The Deaf tam size göre. Fakat tadı damağınızda kalacak, şimdiden söylemiş olalım !


261
132 shares, 261 points

İsteseniz de istemeseniz de sinema sektörünün bir kısmını zombi temalı filmler elinde tutuyor. Bir hastalık sonucu ölüp, tekrar dirilen insanların yarattığı kaos ortamında, bir grup insanın hayatta kalma mücadelesi her zaman ilgi çekici olmuştur. Zombili filmler alanında zaman zaman orijinal yapımlar görsekte, genel olarak birbirini tekrar eden yapımlar gördüğümüz bir gerçek. Fakat yinede kendisini izletmeye devam eden bu sinema sektörü hiç bitmeyecek gibi görünüyor…

Bu hafta sizler ile paylaşmak istediğim kısa film, bir zombi filmi. İzleyeceğimiz kısa zombi filmi‘nin adı ise Dawn of the Deaf. Yönetmenliğini Rob Savage‘ın üstlendiği bu kısa film, içlerinde Sundance Film Festivali‘nin de yer aldığı 100’e yakın festivalin programında yer alıp, yüksek çekim kalitesi ve ses miksajı sayesinde festivallerden de boş dönmedi.

BAFTA tarafından Yılın En İyi İngiliz Kısa’sı seçilen ve Sundance’te Büyük Jüri Ödülü için yarışan Dawn of the Deaf, sonik dalga (yüksek ses dalgası da denilebilir.) sonucu zombiye dönüşen insanlar arasında hayatta kalmayı başaran sağır insanların hikayesine odaklanıyor.

Film kısa olmasına rağmen çok ama çok iyi. İzlerken adete uzun metraj film keyfi veriyor. Ve hikaye tam olarak başlamışken, “film asıl şimdi başlıyor” derken ne yazık ki son buluyor. 12 dakikalık süresi ile bizlere harika bir seyir zevki sunan yapım, Rob Savage’ın uzun metrajda da başarılı işler çıkartabileceğini gösteriyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

261
132 shares, 261 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
16
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
33
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
69
Beğendim !