Anonim Kadınlar


245
2 comments, 116 shares, 245 points

 

Kadınların toplumdaki geleneksel rolleri nelerdir ? Kadınların evleri ile, alışveriş ile ve ev hayatı ile olan karmaşık ilişkilerini sanat yolu ile nasıl ifade edebilirsiniz ? 
 
Patty Carroll ile tanışın. O bir fotoğrafçı. Patty Carroll 2014’e kadar Chicago Sanat Enstitüsü’nde Profesör olarak görev yaptı ve daha önce Chicago Columbia Üniversitesi’nde ve Londra Kraliyet Sanat Fakültesi’nin yanı sıra diğer üniversitelerde ders verdi. Profesyonel olarak fotoğrafçılık ile ilgilenen sanatçı, Anonim kadınlar adlı projesi ile, kadınların ev hayatı ve evleri ile olan karmaşık ilişkisini ele aldı.
 
Patty Carroll projesi olan Anonim kadınlar‘ı şu şekilde açıklıyor;
 
“Banliyö yaşamı içerisinde büyüdüm; Ev, mükemmellik ve uyumun bir parçasıydı, herkesin perdelerinin ve kanepelerinin eşleştiği, şehrin sert gerçekliklerinden arınmış bir yerdi. Bir kadının tek dünyasının ev olduğu zamanlardı. Bu yüzden fotografik olarak bu klostrofobik mükemmellik mitlerini küçümseyen, eleştiren ve doyuran dünyaları yaratıyorum. ”
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
Daha fazlası için sanatçının web sitesini ziyaret edebilirsiniz: pattycarroll.com

Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

245
2 comments, 116 shares, 245 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

2 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
100
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
116
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
150
Beğendim !