Ted Nedir Tedx Nedir ?


251
122 shares, 251 points
Kimi zaman insana yaşama sebebi, kimi zamanda motivasyon veren konuşmaların bir arada yer aldığı Ted platformu nedir, şimdi detaylara birlikte bakalım.
Ted

Ted Nedir ?

Ted; kendilerini en fazla heyecanlandıran fikirlerini paylaşmak üzere, dünyanın önde gelen düşünürlerinin katıldığı yıllık bir konferanstır. TED kelimesi ise; Teknoloji, Eğlence ve Tasarım’ın (Technology, Entertainment, Design) baş harflerinden oluşmaktadır.
Her yıl gerçekleşen bu konferansa konuşmacı olarak CEO’lardan bilim adamlarına çeşitli konuşmacı katılmaktadır. Bu konuşmacıların hikayeleri ve fikirleri gerçekte izlemeye değer türden.

Tedx Nedir ?

“Paylaşmaya değer fikirler” anlayışı ile ortaya çıkan Ted konferansları, yerel etkinlikler olarak Tedx şeklinde artmaya devam etmiştir. Tedx isminde yer alan “x” ibaresi; bağımsız olarak organize edilen Ted konferanslarını temsil etmektedir. (Tedx Reset, Tedx İstanbul, Tedx Nilüfer, Tedx Bahcesehir University gibi)

Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

251
122 shares, 251 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
66
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
83
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
116
Beğendim !