Otostopçu (The Hitcher)

2007 korku ve gerilim filmleri arasında yer alan Otostopçu (The Hitcher) adlı yapımın yönetmenliği Dave Meyers tarafından yapılmış olup, filmin senaryosu ise Eric Red ve Jake Wade Wall tarafından kaleme alınmıştır. Bununla beraber filmin başrol oyuncuları arasında ise Sean Bean, Sophia Bush ve Zachary Knighton yer alıyor.


253

İki gencin yolculuğunun kabusa dönmesini konu alan 1986 yapımı gerilim filmine yakından bakalım…

Otostopçu (The Hitcher) Filmi Konusu

Yağmurlu bir gecede New Mexico Çöl’üne doğru yol almakta olan üniversite öğrencisi Jim Halsey ve kız arkadaşı Grace Andrews, otostop yapan John Ryder’ı arabaya alırlar. Çok geçmeden John, gençleri elindeki bir bıçakla tehdit ederek piskopatın teki olduğunu belli eder. Ancak Jim, bir şekilde onu yolun ortasında arabadan atmayı başarır. Ertesi sabah, genç çift, aynı adamı başka bir ailenin arabasında görürler. Jim, o arabanın şoförüne, tehlike altında olduklarını anlatmaya çabalarken bir kaza yapar. Yola doğru yürüdüklerinde diğer arabadaki tüm ailenin bıçaklanmış olduğunu ve şöförün halen hayatta olduğunu fark eder. Bir restorana gidip yardım ister ancak polis cinayetten ötürü Jim ile Grace’i suçlar ve karakola gönderir. Tam da bu sırada John, polisleri öldürür ve çiftimizin peşine düşer. Trajik bir kedi fare kovalamacası başlar.

Otostopçu (The Hitcher) Fragman


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

253
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir