Sivil Cephe (Homefront)


252
123 shares, 252 points

Televizyonda birkaç dakika izleyip beğendiğim bu filmi daha sonra izlemek için listeme almıştım. Sivil Cephe filmi‘ni izledikten sonra şimdi film hakkında yazmaya geldim. Homefront filmi aslında polisiye filmi sayılır. Bu filme polisiye demek yanlış olmaz sanırım. Şimdi Jason Statham‘ın başrolünde olduğu 2013 yapımı bu filmden biraz söz edelim.

Sivil Cephe (Homefront) imdb: https://www.imdb.com/title/tt2312718/

Sivil Cephe (Homeftont) Konusu

Ana karakterimiz Phil Broker bir DEA Ajanı‘dır. Yani polis. Uyuşturucu imalatı yapan motosiklet’li çetenin içine sızan Phil sayesinde polis mekanı basar ve çetenin lideri Danny Turrie yakalanır. Fakat bu baskın esnasında Danny’in oğlu Jojo Turrie, polisler tarafından 47 kurşun ile öldürülür. Phil’in bir polis olduğunu o an fark eden Danny, oğlunun ölümünden dolayı öfkelenerek Phil’i tehdit eder.

Olayın etkisi ile bunalıma giren Phil Broker işinden ayrılır ve 9 yaşındaki kızı ile birlikte sakin bir kasabaya yerleşerek yeni bir hayata başlamak ister. (Karısı bir yıl önce ölmüş) Fakat Phil, burada da aradığı huzuru bulamaz. Phil’in kızı Maddy, okulda kendisine zorbalık yapan bir çocuğu, babasının kendisine öğrettiği şekilde döver. Olayın biraz büyümesi ile Phil, kızının dövdüğü çocuğun babası Jimmy ile başı belaya giriyor.

Jimmy ve Gator kasabaya yeni gelen Phil hakkında araştırma yapıp, hatta ondan gizli evine girerek Phil’in eski bir polis olduğunu fark ediyorlar. Phil ile Danny’in olayını fark eden Gator; Phil’in yerini Danny’e söyleyerek bunun karşılığında uyuşturucu dağıtım izni almayı düşünür ve Phil’in yerini Danny’e söyler.

Huzur dolu yeni bir başlangıç kasabaya gelen Phil Broker’ın artık tek amacı kızını korumaktır.


Aksiyon dolu güzel bir film. Tavsiye ederim! Ayrıca Jason Statham’ın oyunculuğunu çok beğendim!

Sivil Cephe (Homefront) Fragman


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

252
123 shares, 252 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
133
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
150
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
17
Beğendim !