Kısa Film #04: Détour

Eternal Sunshine of the Spotless Mind ve The Science of Sleep gibi filmlerin başarılı yönetmeni Michel Gondry, Iphone kamerasıyla çektiği Détour ismindeki kısa filmi ile karşınızdayız.


252
123 shares, 252 points

Film, dizi, belgesel derken kısa filmler’de son zamanlarda ilgi çeken sanat dalları arasında yerini almayı başardı. İzleyiciyi yormadan keyifli zaman geçirmesini sağlayan kısa filmler, bütçeleri de zorlamadığı için oldukça popüler olmayı başardı. Son birkaç yılda hayatımıza giren kısa filmler gerçekten samimi ve güzel hikayeler anlatıyor…

#SilBaştan adlı filmden de tanıdığımız Fransız yönetmen Michel Gondry tarafından çekilmiş olan Detour adlı kısa film ile karşınızdayım. Filmi popüler yapan en önemli ayrıntı, filmin sadece iphone ile çekilmiş olması. Filmin yapımında yalnızca iphone ve Filmic Pro kullanılmış.

11 dakika uzunluğunda olan bu filmde az da olsa Fransızca diyaloglar var fakat neyseki ingilizce altyazı mevcut. Zaten başrolde üç tekerlekli bir pembe bisiklet olduğu için, diyaloglar hayati bir önem taşımıyor.

Detour Kısa Filmin Konusu

Tatil için yola çıkan bir ailenin, küçük kızına ait olan üç tekerlekli bisikletin düşmesi ile birlikte çıktığı yolculuk güzel bir şekilde işlenmiş. Küçük pembe bisikletin Fransa yollarında sahibini arayışı izlemeye değer türden. Bu kısa filmi izlerken küçük kız için endişe duyacağınıza eminim !

Detour Kısa Filmi izle


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

252
123 shares, 252 points
Mustafa Alnıak
Bilgisayar Programcısı / 2013'den beri mütemadiyen blogger / Yabancı dizi hastası / Film ve kitapsız yaşayamayan bir blogger.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sizin Tepkiniz Nedir?

beğenmedim beğenmedim
83
beğenmedim
neydi bu şimdi ? neydi bu şimdi ?
100
neydi bu şimdi ?
Beğendim ! Beğendim !
136
Beğendim !